نمایش 1–15 از 728 نتیجه

نمایش 12 18 24

عینک آفتابی به عنوان یک دیوار دفاعی حیاتی برای حفاظت از چشمان در برابر اشعه‌های فرابنفش خورشید عمل می‌کنند. زیرا برقراری تماس طولانی با نور مستقیم خورشید می‌تواند منجر به ابتلا به بیماری‌های متنوع چشمی شود. این بیماری‌ها شامل آب مروارید (که باعث افت کیفیت بینایی و عدسی چشم کدر می‌شود)، تخریب ماکولا (که با ظهور لکه‌های زرد در چشم، بینایی را کاهش می‌دهد)، ناخونک چشمی (که با از بین رفتن لاله شفاف روی سفید چشم، کم بینایی را ایجاد می‌کند) و فتوکرومیک (که شامل آفتاب‌سوختگی یا برف‌کوری در چشمان افراد می‌شود) می‌شوند. گاهی افراد ممکن است اعتقاد داشته باشند که نیازی به استفاده از عینک آفتابی ندارند، زیرا زمانی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند کوتاه است. با این حال، حتی در مدت زمان کم، اشعه فرابنفش می‌توانند به تخریب‌هایی در سطح جلویی چشم‌ها منجر شوند.

بنابراین، به همه افراد حتی کودکان در دوران رشد، توصیه می‌شود که از عینک‌های اورجینال استفاده کنند. البته، این عینک‌ها باید دارای ویژگی‌هایی باشند که برای سلامت چشم افراد مفید باشد. در غیر این صورت، استفاده یا عدم استفاده از آن ها برای فرد تفاوتی ایجاد نمی‌کند. حتی در بسیاری از مواقع، استفاده از عینک ‌های آفتابی غیراستاندارد می‌تواند به آسیب‌های جدی در چشم فرد منجر شود.

فاکتورهایی که در انتخاب یک عینک آفتابی استاندارد مؤثرند چیست؟

1-یو وی عینک

عینکی که دارای عدسی با قابلیت مانعی 99 تا 100 درصد در برابر اشعه فرابنفش خورشید باشد انتخاب کنید به عبارت دیگر، مقدار یو وی آن باید 400 باشد. این عدد 400 نشان‌دهنده توانایی عینک در مهار تابشات خورشید تا 400 نانومتر است؛ به عبارت ساده‌تر، جلوگیری از نفوذ هرگونه اشعه خورشید به چشم. برای ارزیابی میزان یو وی عینک، از یک دستگاه به نام Uvmeter استفاده می‌شود. پوشش یو وی در واقع یک لایه حاوی کوتین بسیار گران‌قیمت است که از اکسید فلزات گرانبها تهیه می‌شود. این کوتین یو وی، یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت بین عینک‌های آفتابی مختلف است؛ زیرا هر چه یو وی عینک مقاوم‌تر و ماندگارتر باشد، عینک آفتابی مرتبط با آن نیز گران‌تر خواهد بود.

اکثر اوقات، افراد عینک‌هایی با قیمت پایین را خریداری می‌کنند و در لحظه خرید، مقدار یو وی این عینک‌ها 400 است. با این حال، این مهم است که توجه داشته باشند که یو وی در این نوع عینک‌ها مقاومت کمی دارد و به مرور زمان و در مدت کوتاه از بین می‌رود. در مقابل، در عینک‌های اورجینال، مقدار یو وی به مدت سال‌ها باقی می‌ماند. استفاده از وسایلی که تاریخ انقضای آن ها گذشته است، منجر به تخریب‌ های زیادی در بدن می‌شود. اختلاف بین عینک‌های اصلی و تقلبی در ویژگی یو وی آن ها نهفته است.

2- رنگ عدسی عینک

نکته دوم که باید به آن توجه کنیم پس از حفظ ویژگی‌های یو وی، شیشه یا عدسی عینک است. رنگ این عدسی باید با دقت انتخاب شود تا در صورتی که رنگ داشته باشد، تغییر رنگ در اجسام اطراف ایجاد نشود. این امر بسیار حائز اهمیت است، زیرا انتخاب رنگ نامناسب ممکن است در هنگام رانندگی و تشخیص علائم و اشیاء باعث مشکلات دیدگاه شود.

بعضی افراد اعتقاد دارند که هنگام خرید عینک آفتابی اگر عینک‌های خود را با رنگ‌های تیره‌تر انتخاب کنند، کیفیت آن ها بهتر است. این باور نادرست است، زیرا تیرگی یا روشنایی رنگ عدسی عینک بدون وجود عدسی مناسب، رنگ تیره یا روشن بر روی عینک ها تأثیر چندانی در کیفیت نهایی ندارد.

3- کیفیت عدسی

علاوه بر رنگ عدسی، وزن عینک نیز امری بسیار حائز اهمیت است. توصیه می‌شود هنگام خرید عینک آفتابی از عینک‌هایی که از مواد سنگین در شیشه، دسته‌ها و قسمت‌های نگهدارنده ساخته شده‌اند، استفاده نکنید. زیرا استفاده از این نوع عینک‌ها ممکن است در مدت کوتاهی، با زدن به چشمان شما، خستگی و ناراحتی ایجاد کند. علاوه بر رنگ، وزن، و یو وی عینک‌های آفتابی، کیفیت عدسی‌های آن نیز امری بسیار حائز اهمیت است. برای ارزیابی کیفیت این عینک ها، بهتر است علاوه بر انتخاب برندهای معتبر، یک تست آسان نیز انجام دهید تا در زمان خرید اطمینان حاصل شود.

برای اجرای این تست، عینک آفتابی مورد نظر را روی چشمان خود قرار داده و به یک نقطه معین خیره شوید. سپس سر خود را به سمت‌های مختلف، اعم از بالا، پایین، چپ و راست، بچرخانید و سپس دوباره نگاه خود را به همان نقطه معین برگردانید. اگر متوجه نشدید که نقطه مذکور در جای خود ثابت می‌ماند و یا احساس سرگیجه کردید، ممکن است عدسی عینک شما مناسب نباشد.

4- سایز عینک های آفتابی

توصیه می‌شود هنگام خرید عینک آفتابی، عینکی را انتخاب کنید که سایز آن دور تا دور چشم شما را پوشش دهد. این اقدام باعث می‌شود چشم‌ها نه تنها از شعاع‌های مستقیم بلکه از اشعه‌هایی که از اطراف عینک به چشم می‌خورند نیز محافظت شوند. علاوه بر حفاظت از چشم، این اقدام به شما این امکان را می‌دهد که از پوست اطراف چشم نیز مراقبت نمایید؛ زیرا پوست این منطقه بسیار نازک است و در طول زمان ممکن است چروک پیدا کند، به علاوه، این موارد می‌توانند به پیشگیری از پیری زودرس نیز کمک کنند.

5-عینک های پلاریزه

این عینک‌ها به کاهش درخشش نور خورشید کمک می‌کنند، بنابراین برای افرادی که در کشتی یا قایق فعالیت دارند یا اسکی روی آب انجام می‌دهند، همچنین در هنگام رانندگی بسیار مفید هستند. البته، استفاده از این عینک در هنگام خواندن و نوشتن ممکن است کمی دشوار باشد.

6- فریم عینک های آفتابی

علاوه بر اندازه عینک‌ های آفتابی، نکته مهم دیگری که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه داشته باشید وزن این عینک‌ها می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین، حواستان را به این نکته داشته باشید که فریم عینک که انتخاب می‌کنید، نباید باعث ایجاد خراش در اطراف چشم شود و یا فشار ناشی از دسته‌ها در ناحیه گیجگاه را افزایش دهد.

حتما به یاد داشته باشید که فریم عینک، علاوه بر نگهدارندگی عدسی‌ها، منجر به ایجاد برازندگی در عینک‌های آفتابی می‌شود. همچنین، پیشنهاد می‌شود قبل از خرید عینک‌ آفتابی، تصمیم بگیرید که در چه زمان‌هایی قصد استفاده از آن ها را دارید. زیرا عینک‌های آفتابی به تنهایی برای استفاده روزمره مناسب نیستند. این عینک‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که به جلوگیری از خطرات مرتبط با ورزش کمک می‌کنند و فریم آن ها نسبت به فریم‌های عینک‌های روزمره کاملاً متفاوت است.

هنگام انتخاب و خرید عینک آفتابی چه معیارهایی باید در نظر بگیریم؟

1- حفاظت از چشم

توجه به ظاهر عینک امریست که باید در نظر گرفته شود، اما اصلی‌ترین موضوع این است که به کیفیت عینک و توانایی محافظت از چشم‌ها توجه کنیم. همه عینک‌ها دارای کیفیت یکسانی نیستند، و این ایده اشتباه است که هرچه شیشه عینک تیره‌تر باشد، بهتر از اشعه‌ها محافظت می‌کند. برخی از عینک‌ها با شیشه‌های روشن نیز می‌توانند فاکتور مراقبت در برابر اشعه را داشته باشند و برای محافظت از چشم‌ها مؤثر باشند. یک نکته مهم در مورد خرید عینک‌ آفتابی این است که باید دارای گواهینامه CE باشند.

شاخص حفاظت از نور خورشید دارای مقادیر مختلفی است که می‌خواهیم هر یک را شرح دهیم. شاخص حفاظت صفر، همان‌طور که از نام آن پیداست، در پایین‌ترین سطح قرار دارد و عینک تنها جنبه تزیینی خواهد داشت. در شاخص حفاظت یک، این محافظت تنها 50 درصد اثربخشی دارد که در واقعیت بی‌تأثیر است و می‌توان آن را در فصل‌هایی مانند پاییز که آفتاب ملایم‌تر است، استفاده کرد. در شاخص حفاظت دو، می‌توان انتظار داشت که محافظت در بازه 50 تا 80 درصدی ارائه شود، که همچنان مناسب برای فصل‌هایی با آفتاب ملایم است. اما در شاخص حفاظت سه، میزان محافظت به 92 درصد می‌رسد که بسیار مناسب است و در فصول گرم و یا محیط‌های برفی، چشمان شما را بسیار کامل از اشعه‌های مضر محافظت می‌کند.

اما برای کوهنوردان، توصیه می‌شود از عینک‌هایی با شاخص حفاظت چهار استفاده کنند، که درجه حفاظت آن تا 97 درصد می‌رسد.

مطالعه بیشتر: راهنمای جامع تاثیر اشعه‌ uv بر چشم‌ و اهمیت حفاظت در برابر آن

2- اندازه فریم

هنگام خرید عینک آفتابی، نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، اندازه فریم عینک است که حتماً با اندازه صورت همخوانی داشته باشد. در واقع، باید به جزئیاتی مانند اندازه پل (فاصله بین لنزها)، اندازه لنز، و ابعاد دسته‌ها توجه کنید. حتی اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، مدل صورت خود را به خوبی شناخته و با توجه به آن، عینک خود را انتخاب کنید. اندازه استاندارد برای پل عینک (فاصله بین لنزها) حدود 14 تا 24 میلی‌متر است و اندازه استاندارد دسته‌ها نیز بین 120 تا 150 میلی‌متر خواهد بود. اما اندازه لنزها بسته به نوع صورت متفاوت خواهد بود، با طول هرکدام حدود 40 تا 60 میلی‌متر.

 • برای افراد با صورت‌های مربعی، عینک آفتابی منحنی زیباتر به نظر می‌رسند. این نوع صورت با چانه و پیشانی کوتاه تری همراه است.
 • برای صورت‌های گرد، عینک‌های با طراحی تیز و زاویه دار متناسب هستند، زیرا این نوع صورت با طول و عرض یکسان و شکل دایره ای مشخص می‌شود.
 • برای صورت‌ های مثلثی، عینک‌هایی با فریم‌های بسیار نازک و ظریف انتخاب بهتری هستند. این افراد قسمت پایینی صورت پهن‌تر از قسمت بالایی است.
 • اگر صورت شما مستطیلی است، عینک‌های بیضی یا گرد می‌توانند صورت شما را ظریف‌تر نشان دهند، زیرا دو طرف صورت موازی هم خواهد بود.
 • برای صورت‌های بیضی شکل، عینک‌هایی که کمی بزرگتر از اندازه صورت باشند، مناسب خواهند بود.
 • برای صورت‌های لوزی که چانه‌های کوچکتر و باریکتری دارند، عینک‌هایی با طراحی ملایم مانند شکل بیضی یا گرد مناسب خواهد بود.
 • برای افرادی با صورت قلبی که پیشانی عریض و چانه‌های زاویه دار دارند، توصیه می‌شود از فریم‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده کنند.

مطالعه بیشتر: راهنمای جامع انتخاب فریم عینک براساس فرم صورت

3- جنس فریم

عینک آفتابی اصل علاوه بر زیبایی و ارائه محافظت، باید سبک، راحت و با کارایی موثر باشد. به همین دلیل، در انتخاب جنس فریم عینک نیز باید دقت کنید. همانند عینک‌های طبی، عینک‌های آفتابی نیز از جنس‌های متنوعی ساخته می‌شوند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

 • جنس پلاستیکی: این نوع فریم‌ها به دلیل تنوع بالا در رنگ و مدل، مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند و همواره محبوب هستند. با این حال، باید توجه داشت که این فریم‌ها معمولاً مقاومت کمی دارند. البته، برخی از عینک‌های آفتابی اصل از جنس پلاستیک، با مقاومت بسیار بالا تولید می‌شوند، اما قیمت آن ها نیز بالاتر است.
 • جنس فلزی: یکی از پرکاربردترین و مقاوم‌ترین نوع فریم عینک، فلزی است. این جنس از فریم با هر مدلی سازگار بوده و زیبایی عینک را چندین برابر افزایش می‌دهد. برای خرید عینک آفتابی باید جنس‌های فریم فلزی از جمله تیتانیوم، آلومینیوم، و فیبر کربن در نظر داشته باشید چرا که می‌توانند مقاومت بالایی در برابر ضربه، آب،و زنگ زدگی ارائه دهند.

 • جنس چوبی: وسایل چوبی از جلوه و زیبایی خاصی برخوردار هستند و برای انتخاب فریم نیز گزینه‌های بسیار مناسبی فراهم می‌آورند. این وسایل چوبی، علاوه بر جذابیتی که دارند، دارای تنوع رنگی فراوانی هستند و به عنوان یک فریم لوکس و با کیفیت شناخته می‌شوند.

مطالعه بیشتر: راهنمای انتخاب انواع فریم عینک

4- جنس لنز

عینک‌ آفتابی اصلی دارای لنزهای متنوع با جنس‌های مختلف هستند، برای خرید عینک آفتابی شما می‌توانید با توجه به نیازهای خود، جنس مناسب را انتخاب کنید. برخی از لنزهای عینک‌ها با استفاده از مواد معدنی ساخته شده‌اند که بسیار شکننده هستند و به همین دلیل تولید آن ها به صورت کمتری انجام می‌شود. اما لنزهایی که از مواد ارگانیک ساخته می‌شوند، دارای توانایی خوبی در فیلتر کردن امواج فرابنفش هستند، اما در مقابل خط و خش مقاومت کمتری دارند. با این وجود، به دلیل سبکی و کارایی بالا، افراد زیادی از آن ها استفاده می‌کنند.

اگر تمایل به خرید عینک آفتابی مقاوم، سبک، و مجهز به لنزهای آنتی اشعه دارید، توصیه می‌شود که از لنزهایی با جنس پلی‌کربنات استفاده کنید. این لنزها به دلیل ویژگی‌های فوق‌العاده خود، اگر با یک فریم باکیفیت همراه شوند، یک عینک با عمر طولانی و کارآمد را برای شما فراهم خواهند کرد.

4-1 جنس لنز از لحاظ نوع پوشش 

احتمالاً اطلاعاتی در مورد کلماتی مانند پلاریزه، ضد خش، ضد نور و ضد لک را از فروشندگان عینک آفتابی شنیده‌اید. اما آیا با ویژگی‌های دقیق آنها آشنا هستید؟ عینک آفتابی اصل لنزهای آن دارای خاصیت پلاریزه است و باعث کاهش ورود اشعه مضر به داخل چشم می‌شود. خاصیت ضدنور در مواقع رانندگی مفید است و نور خورشید به چشمان شما آسیب نمی‌زند. حالت‌های ضد خش و ضد لک هم به تحمل قطرات آب و مقاومت در برابر خط و خش کمک می‌کنند.

4-2 اشعه uv و معرفی انواع آن 

با اینکه فاصله خورشید از ما بسیار زیاد است، اما اشعه‌های آن می‌توانند باعث بروز مشکلاتی نظیر آب مروارید، پیری چشم و سرطان‌های چشمی شوند. اشعه‌های خطرناک نور خورشید شامل UVB و UVA هستند؛ اشعه UVB عامل اصلی آفتاب سوختگی و بسیار خطرناک است. این اشعه در فصل تابستان بین ساعت 10 صبح تا 4 عصر به اوج خود می‌رسند، و افرادی که در این ساعات در محیط‌های باز هستند، حتماً باید از یک عینک آفتابی اصل و استاندارد استفاده نمایند. همچنین در روزهای برفی و زمانی که زمین پوشیده از برف است، انعکاس این نورها چندین برابر افزایش می‌یابد.

با اینکه اشعه‌های UVA خیلی آسیب‌زا نیستند ولی در نهایت ممکن است منجر به مشکلاتی نظیر آب مروارید شوند. بنابراین، استفاده از عینک‌هایی با قابلیت ضد uv توصیه می‌شود. حالا که به توضیحات مهم در مورد خرید عینک آفتابی اصل پرداختیم، اکنون زمان آن رسیده تا بتوانید عینک خود را با توجه به فرم صورت خریداری نمایید.

خرید عینک آفتابی

اگر به دنبال خرید عینک آفتابی در فروشگاه آرمانی ویژن هستید، از حضور شما خوشحالیم و برای راحتی و بهترین انتخاب، چند نکته را به شما همراهان عزیز توضیح می‌دهیم.

 • در مرحله اول خرید عینک آفتابی مردانه یا زنانه شما می توانید با مطالعه صفحه راهنمای انتخاب سایز و واقعیت افزوده اختصاصی آرمانی ویژن از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید پس از آن، عینک آفتابی مورد نظر خود را از سایت فروشگاهی ما ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.
 • در مرحله دوم خرید عینک آفتابی زنانه یا مردانه، اگر احساس کردید که محصول تهیه شده مناسب شما نیست و یا از آن راضی نبودید، بدون هیچ نگرانی می توانید کالای خود را به فروشگاه مرجوع کنید، فقط این نکته را درنظر بگیرید که اگر قصد مرجوعی کالا را دارید به هیچ وجه هولوگرام مخصوص آن را از محصول جدا نکنید.

انتخاب عینک آفتابی از مجموعه آرمانی ویژن با مزایای فراوانی همراه است و اولین و مهم ترین این مزایا، آرامش خاطر شما در خصوص اصل بودن کالاست که از ما تهیه می‌کنید. همه‌ی عینک‌های آفتابی موجود در وبسایت آرمانی ویژن، نه تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه و اروپا نیز عرضه می‌شوند. دلیل این امر، داشتن منابع تامین اولیه‌ی محصولات ما است؛ به عبارت دیگر، عینکی که از ما تهیه می‌کنید دقیقاً همان محصولی است که در فروشگاه‌های لندن، پاریس، و سراسر اروپا به فروش می‌رسد.

خواندن کمتر ادامه مطلب