نمایش 1–15 از 20 نتیجه

نمایش 12 18 24

چه دوچرخه سوار حرفه ای باشید و چه فقط برای تفریح دوچرخه سواری می کنید، یک ست عینک ورزشی خوب در هنگام دوچرخه سواری ضروری است. سرعت‌های بالا روی آسفالت یا خاکی، تغییرات سریع بین نور و سایه که ممکن است در اثر اشیاء مانند ابرها، درختان، ساختمان‌ها و غیره ایجاد شود، حشرات و ذرات خاک که وارد چشمان شما می‌شود، همه اینها باعث می‌شود که عینک دوچرخه‌سواری به عنوان یک تجهیزات ایمنی ضروری برای این ورزش در نظر گرفته شود.

آرمانی ویژن می تواند به شما کمک کند تا دریابید هنگام خرید عینک دوچرخه سواری به دنبال چه چیزی باشید و در انتخاب لنز چه گزینه هایی دارید.

ویژگی عینک دوچرخه سواری

عینک برای دوچرخه سواران باید کیفیت های زیادی داشته باشد و به طور ایمن از چشمان شما در برابر اشعه های مضر UV، جریان هوا، حشرات، گرد و غبار حتی خاک و شن موجود در هوا محافظت کند و آن ها باید همه این کارها را بدون ایجاد مزاحمت انجام دهند. در کنار این عوامل 3 اصل نیز این عینک ها باید داشته باشند؛

  1. باید سبک باشند تا وزن زیادی روی چهره قرار نگیرد و تجربه دوچرخه‌سواری را آسان‌تر کنند
  2. پد بینی و اطراف آن‌ها باید به طور راحت زیر کلاه دوچرخه قرار بگیرند تا به شکلی که اذیت یا فشار زیادی به بینی یا سایر نقاط حساس چهره وارد نشود.
  3. دید با کنتراست بالا هنگام دوچرخه سواری بسیار مهم است. چشم باید بتواند با تغییرات متناوب نور و سایه که در محیط اطراف رخ می‌دهد، سازگاری پیدا کند و به این تغییرات واکنش نشان دهد.

لنز عینک دوچرخه سواری

علاوه بر مجموعه ای از فریم های محکم و مناسب، لنزها بسیار مهم هستند. آن ها باید از چشم ها در برابر اشعه ماوراء بنفش، باد و ذرات معلق در هوا محافظت کنند و همچنین باید امکان دید بهتر برای دوچرخه‌سواران در شرایط مختلف از جمله آفتاب درخشان، سایه‌ها و حتی هوای بد را فراهم کنند.

فروشگاه آرمانی ویژن طیف وسیعی از لنزها و عینک دوچرخه سواری از تمامی برندها را گردآوری کرده است که به دوچرخه سواران بینایی بی‌نظیر و بصری عالی را ارائه می‌دهد. لنزها به طور خاص برای شرایط نوری طراحی شده اند که از نور کم به روشنایی قوی تغییر می کنند.

1. لنزهای پلاریزه

تغییرات سریع و مکرر بین نور و سایه باعث فشار بر چشمان شما می‌شود. وقتی نورهای خیره‌کننده و بازتاب‌ها یا نورهای پس‌زمینه اضافه می‌شوند، ممکن است خطرات، پیچیدگی‌ها یا تغییرات مسیری که در مسیر دوچرخه‌سواری وجود دارند، تا زمانی که خیلی دیر شود، قابل رؤیت نباشند. این نه تنها به معنای از دست دادن زمان به دلیل ترمز زدن یک اتفاق ناخواسته است، ممکن است این عمل ترمز زدن همراه با خطراتی برای ایمنی ایجاد کند.

عینک‌هایی که دارای لنزهای پلاریزه هستند، با یا بدون تصحیح دید، کمک می‌کنند تا شما در هنگام دوچرخه‌سواری بتوانید بهترین دید را داشته باشید و به دلیل کاهش نور خیره‌کننده، به شناسایی خطرات و ریسک‌ها بیشتری در مسیرتان کمک کنند.

2. لنزهای دارای انحنا

انحنای فریم عینک بسیار مهم است. برای محافظت از چشمان شما، عینک باید کاملاً متناسب با صورت شما باشد. دقت بینایی در کل میدان دید شما بسیار مهم است، به خصوص اگر به اصلاح بینایی نیاز دارید. خطراتی که ممکن است وجود داشته باشند، نه تنها از دید مستقیم بلکه از مناطق حواشی نیز قابل مشاهده باشند. به عبارت دیگر، افراد باید قادر باشند خطرات را از هر جهتی، حتی از کناره‌های دید خود، مشاهده کنند. بسیاری از دوچرخه سواران از لنزهای تماسی زیر عینک ورزشی خود استفاده می کنند. اما اگر گرد و غبار یا شن از پشت عینک و زیر لنزهای تماسی عبور کند، می تواند یک مشکل واقعی ایجاد کند. قبل از اینکه لنزهای منحنی به شکل ورزشی و زاویه‌دار شکل گیرند، به دلیل شکل فیزیکی لنزها باعث ایجاد انحرافات ناراحت‌کننده در اطراف می‌شد.

به لطف فناوری ویژه ای که در طراحی و ساخت لنزهای ورزشی انواع برندها به خصوص عینک های اوکلی استفاده می شود، می توانید دید بسیار دقیقی را حتی در قسمت های زاویه دار اطراف لنز ارائه دهید. چه به لنزهای پروگرسیو نیاز داشته باشید چه تک کانونی، لنزهای ورزشی برندهای مطرح به کاهش دید شما پایان می دهند، حتی در نسخه های بالاتر.

مطالعه بیشتر: معرفی جذابترین مدل های عینک دوچرخه سواری اوکلی ۲۰۲۴

بهترین رنگ لنز برای دوچرخه سواران

رنگ لنز کهربایی و صورتی باعث افزایش دقت بینایی می شود و برای دوچرخه سواری بسیار توصیه می شود. این نوع لنزها دیدی درخشان و بیشترین میدان دید را فراهم می‌کنند و برای شرایطی که نور خورشید ضعیف یا هیچ‌گاه موجود نیست، بسیار مناسب هستند. به دلیل قدرت آن‌ها در ایجاد تضاد رنگ، به ویژه زمانی که در جاده دوچرخه سواری می‌کنید، به شدت توصیه می‌شوند.

در شرایطی که نور خورشید کم یا هیچ نوری وجود ندارد، اهمیت داشتن لنزهایی که به شما امکان تشخیص حتی جزئیات کوچک را با سرعت و وضوح می‌دهند، بیشتر از هر زمان دیگری است.

با استفاده از لنزهای مخصوص، که به شما امکان تشخیص سریع تر و با دقت‌تر جزئیات را می‌دهند، زمان واکنش شما در مواجهه با موقعیت‌های مختلف بهبود می‌یابد. این بهبود در زمان واکنش می‌تواند بهبود عملکرد شما در ورزش و همچنین افزایش سطح ایمنی شما در مواجهه با خطرات و حوادث ورزشی کمک کند. وقتی نور خورشید کم است یا اصلاً وجود ندارد، داشتن رنگ هایی که به شما امکان می دهد حتی کوچکترین جزئیات را سریع و واضح تشخیص دهید، مهم تر از همیشه است. هنگام انتخاب رنگ برای عینک دوچرخه سواری، مطمئن شوید که یک نوع خیلی تیره را انتخاب نکنید. زیرا شما به سرعت از مناطق بسیار آفتابی به مناطق سایه دار مانند زیر درختان یا پل‌ها و تونل‌ها تغییر می کنید. ما به دوچرخه‌سواران توصیه می‌کنیم از لنزهایی که به طور خودکار تیره می‌شوند و پس از تاریک شدن نور، به طور خودکار روشن می‌شوند، پرهیز کنند. این توصیه به این دلیل است که با وجود عملکرد بسیار خوب این لنزها، هنوز هم زمانی که برای پاک شدن در شرایط مختلف استفاده می‌شوند، بسیار کند عمل می‌کنند.

لنزهای خاکستری، گرچه کمتر کارآمد هستند، اما همچنان توصیه می‌شوند. آن‌ها خیره‌کنندگی را کاهش می‌دهند و رنگ‌ها را واقع‌گرایانه نشان می‌دهند. آن ها در طول سال، حتی در آفتاب درخشان، دید خوبی ارائه می‌دهند.

از آنجایی که نور آبی در جو ما غالب است، توانایی ما برای دیدن تفاوت ها محدود شده است. به عنوان مثال، زمین به نظر ما حتی زمانی که واقعاً نیست، یکنواخت به نظر می‌رسد. لنزهای زرد بیشتر از نور آبی را فیلتر می‌کنند، این باعث می‌شود که ما تفاوت‌ها را بهتر ببینیم. در نتیجه، این لنزها با کمترین نور، به عبارت دیگر در شرایط کم نور با کمترین تابش خورشید، دید بهتری را برای دوچرخه‌سواران ارائه می‌دهند.

بسیاری از لنزهای ورزشی نیز در انواع پلاریزه موجود هستند. نور از منابعی مانند سطوح مرطوب جاده پس از باران به صورت عمودی به سطح ارسال می‌شود و لنز پولاریزه این قسمت از نور را حذف می‌کند، که به کاهش تابش خیره‌کننده و بهبود دید در محیط‌های روشن نور کمک می‌کند.

پوشش لنز و مواد برای عینک دوچرخه سواری

عینک دوچرخه‌سواری شما باید با شرایط سختی مواجه شود. بعد از اینکه با آن ها در مسابقه دوچرخه‌سواری شرکت کرده‌اید، بیشتر از هر نوع دیگری از عینک‌های ورزشی، با غبار، خاک و حشرات پوشیده می‌شوند.

سرمایه‌گذاری در یک عینک خوب برای راحتی در تمیزکردن لنز‌های عینک مهم است. با استفاده از پوشش‌های آبگریز لنز، عرق، باران و موارد دیگر به آسانی می ریزند. یک پوشش ضدتابش خوب به ویژه بر روی سطح پشتی لنز بازتاب‌های مزاحم را به حداقل می‌رساند که می‌تواند باعث اختلال و گیجی بسیار جدی شود.

نکته آخر اینکه لنزهای عینک دوچرخه سواری شما باید بسیار محکم و مقاوم باشند. پیشهاد کارشناسان متخصص آرمانی ویژن لنزهای ساخته شده از پلی کربنات و پلی آمید (نایلون) است که در برابر سقوط مقاوم می باشد.

بهترین عینک دوچرخه سواری همه منظوره

یکی از بهترین عینک های دوچرخه سواری برند اوکلی است. برند اوکلی توانسته است به شکلی استثنایی در عرصه مد ورزشی عمل کند، زیرا از دنیای ورزش شروع کرده و اکنون به عنوان یکی از برندهای مد برجسته برای استفاده‌های روزمره شناخته می‌شود. همچنین اشاره شده است که مدل‌های مختلف عینک دوچرخه‌سواری اوکلی نه تنها شیک هستند، بلکه همچنین قابلیت‌های بیشتری مانند ایجاد تضادها و شرایط نورپردازی مناسب را نیز دارند، که به شما امکان می‌دهد بر روی مسائل ضروری تمرکز کنید.

بهترین عینک دوچرخه سواری را از کجا تهیه کنیم؟

بهترین عینک دوچرخه سواری در فروشگاه آرمانی ویژن موجود است. حتماً مجموعه عینک های دوچرخه سواری ما را بررسی کنید تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. اگر سوالی دارید، از طریق چت با کارشناسان ما صحبت کنید، یا با ما با شماره ۰۲۱۹۱۶۹۴۸۸۰ تماس بگیرید.

بعد از مشاوره با کارشناسان ما و انتخاب عینک می توانید با کمک ابزار تست عینک آنلاین آرمانی ویژن ابتدا عینک دوچرخه سواری منتخبی خود را بر روی صورت مشاهده کنید و سپس سفارش خود را تکمیل کنید. درباره نحوه آزمایش ابزار تست عینک آنلاین ما بیشتر بدانید.

خواندن کمتر ادامه مطلب