نمایش 1–15 از 91 نتیجه

نمایش 12 18 24

طبق آمار از هر پنج کودک یک نفر به عینک نیاز دارد. در نگاه اول رنگ و «سبک بودن» مهم ترین فاکتور در انتخاب عینک برای کودکان است. از این گذشته، کودک شما باید نسبت به عینک احساس مثبتی داشته باشد. با این وجود، به عنوان والدین باید در انتخاب فریم عینک برای فرزندتان به چند نکته دیگر نیز توجه کنید.

هنگام پیدا کردن بهترین عینک برای کودکان، معیارهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله سبک، جنس و شکل. طیف وسیعی از عینک های مختلف برای بچه ها وجود دارد، درست مانند بزرگسالان، از جمله فریم های بیضی، مستطیلی، چشم گربه ای، خلبانی و کارتونی. در هنگام خرید فریم عینک برای کودکان نیز مهم است که مواد را در نظر بگیرید. عینک کودک از مواد مختلفی مانند فلز و پلاستیک ساخته می شود. هنگام خرید عینک برای کودکان، باید در نظر بگیرید که این عینک چقدر بادوام است بنابراین، باید بتواند با فعالیت‌های روزمره و حرکت‌های فعالیت‌های کودکانه که ممکن است شامل دویدن، بازی‌های ورزشی و غیره باشد، مقاومت کند. همچنین، برای کودکانی که به مواد شیمیایی حساسیت دارند، عینک باید از جنس‌هایی ساخته شود که قابلیت ضد حساسیت داشته باشند، تا از احتمال تحریک پوست و حساسیت کودک جلوگیری شود. در ادامه نکات ما در مورد انتخاب بهترین عینک کودک برای شما آورده شده است:

مهم ترین ویژگی عینک مناسب برای کودکان

ابتدا باید به کودک خود نشان دهید که کدام فریم عینک برای او مناسب است. اگر رنگ فریم عینک، به سلیقه و ترجیحات کودک شما مطابقت داشته باشد، او احتمالاً از این موضوع خوشحال خواهد شد و به طور طبیعی بیشتر تمایل به استفاده از عینک خواهد داشت. این امر می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس کودک و همچنین تحمل بهتر استفاده از عینک کمک کند. ظاهر فریم های عینک باید متناسب با کودک شما باشد تا با پوشیدن آن احساس خوبی داشته باشد و حس عجیبی به عینک نداشته باشد. کودکان نیز انتظاراتی مشابه بزرگسالان در مورد فریم‌های عینک خود دارند. با اما مواردی که بیشتر اهمیت دارد، مناسب بودن عینک است. عینک کودک باید راحت و به طور ثابت و بدون لغزش قرار گیرند. این معیار به ویژه برای نوزادان و کودکان کوچک بسیار حیاتی است.

مطالعه بیشتر: طلایی ترین نکات خرید عینک برای کودکان

1- تناسب مناسب

فریم های عینک نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند و همچنین نباید آزادی حرکت کودک شما توسط آن ها محدود شود. اندازه عینک به اندازه حدقه و فاصله بین چشم های کودک بستگی دارد. همچنین مهم است که عینک روی گونه کودک بنشیند و باعث ایجاد علائم فشار و ناراحتی نشود. علاوه بر این، آن ها نباید از ابرو بالاتر یا از صورت پهن تر باشند. به طور کلی، هرچه فریم ها کوچکتر باشند، کمتر ممکن است کودک شما را آزار دهند. در عین حال، عینک باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا کودک شما بتواند به راحتی در همه جهات ببیند و وسط عینک باید با وسط مردمک ها تنظیم شود. خرید عینک هایی که بیش از حد بزرگ هستند به طوری که کودک شما بتواند آن را در بزرگسالی استفاده کند قطعا توصیه نمی شود.

عینک‌های مخصوص کودکان باید دقیقاً مانند عینک‌های مخصوص بزرگسالان تنظیم شوند. حتی خطاهای کوچک در تنظیم، عملکرد عدسی های عینک را به میزان قابل توجهی ضعیف می کند. روش‌های معمول تنظیم عینک معمولاً حداقل 40٪ از کارایی نوری لنزها را از دست می‌دهند.

2- مواد سازنده

موادی که برای ساخت فریم‌های عینک استفاده می‌شود، باید با توجه به انگیزه طبیعی کودکان برای حرکت و فعالیت مناسب باشند. این فریم‌ها باید قوی، نشکن و سبک باشند تا بتوانند استفاده کودکانه را تحمل کنند و همچنین برای کودکانی که ممکن است در حرکت باشند، ایمن باشند.

برخی از کودکان با حساسیت‌هایی، به ویژه به نیکل، روبرو هستند. به همین دلیل، فریم‌های عینک ساخته شده از تیتانیوم خالص یک انتخاب خوب برای کودکان هستند. مواد سبک این فریم‌ها بسیار مقاوم است و همه انواع پوست به تیتانیوم بسیار خوب تحمل می‌شود. همچنین، پوشش ضد حساسیت اضافی در این فریم‌ها خطر واکنش‌های حساسیتی را به حداقل می‌رساند. در زمان خرید، بهتر است به دنبال فریم‌هایی با برچسب "ساخته شده از تیتانیوم خالص" بگردید تا از کیفیت و ساختار مواد مطمئن شوید.

3- دسته و پل بینی عینک

بخشی از قاب های عینک که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، دسته های عینک هستند. دسته های عینک نباید فشار ناراحت‌کننده‌ای ایجاد کنند، در عین حال عینک‌ها باید در موقعیت صحیحی قرار داشته باشند. لولاهای عینک باید بسیار مقاوم باشند و این اطمینان را باید به شما بدهند که می توان از آن ها استفاده طولانی را داشت. همچنین، این عینک‌های کودکان به اندازه‌ای مقاوم هستند که حتی اگر خم شوند، به آن‌ها آسیبی نرسد.

زمانی که سطح تماس فریم عینک با صورت کودک بزرگ باشد، وزن عینک نیز بهتر توزیع می‌شود که باعث راحتی بیشتر کودک می‌شود. ویژگی جدیدی که به نام "ژل پد" ارائه شده است، می‌تواند به عنوان یک راه حل جایگزین مطرح شود، زیرا این پد‌های ژلی بسیار نرم هستند و به طور خاص بر روی بینی‌های کودکان قرار می‌گیرند که باعث راحتی بیشتر در استفاده از عینک می‌شود.

4- عینک ورزشی برای کودکان

ورزش های توپی یا جودو مخصوصاً برای کودکانی که از عینک استفاده می کنند چالش برانگیز است. حرکات سریع باعث می شود که فریم عینک معمولی لیز بخورد و باعث ناراحتی آن ها شود. بسیاری از انواع عینک کودک برای ورزش مناسب هستند. عینک های ورزشی مخصوص کودکان نیز وجود دارد که بسته به مدل آن ها کاملاً از پلاستیک ساخته شده و دارای دسته هایی است که لولا ندارند. یک بند الاستیک بر روی فریم عینک قرار می گیرد که در پشت سر بسته می‌شود. این ویژگی می‌تواند اطمینان حاصل کند که عینک محکم بر روی صورت کودک می‌نشیند.

خرید عینک کودک

هنگام خرید عینک کودک و همچنین بعد از آن، نیاز به صبر دارید. به خصوص نوزادان و کودکان کوچک نیاز به مدت زمانی دارند تا عادت کنند و عینک را روی بینی‌شان قرار دهند و بتوانند آن را بپوشند.

زمانی که کودک شما با خوشحالی عینک را می‌پوشد، دلایل استفاده از آن را می‌فهمد و از این لوازم جدید خودراضی است. در نتیجه می‌توانید از موفقیت خود در تهیه عینک برای او اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید از خدمات و کمک‌هایی که متخصص چشم (اپتومتریست یا چشم‌پزشک) شما می‌تواند ارائه دهد، بهره‌مند شوید. این خدمات ممکن است شامل مشاوره در انتخاب عینک مناسب، تنظیم دقیق عینک، بررسی وضعیت بینایی و راهنمایی‌های مربوط به مراقبت از عینک و چشمان باشد.

خواندن کمتر ادامه مطلب