300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

مقالات

۸ اصل ست کردن لباس با عینک: همیشه خاص باشید

ست کردن لباس با عینک

همانطور که در مورد لباس هایتان خاص هستید، آیا تا به حال در مورد ست کردن لباس با عینک بسیار خاص بوده اید؟ بدون شک هیچ کس به تطبیق عینک با لباس اهمیت زیادی نمی دهد. با گذر زمان، عینک‌ها به یک لوازم جانبی مدنظر تبدیل شده‌اند که نه‌تنها به ارائه دید واضح کمک می‌کنند، بلکه استایل شما را زیباتر می‌کنند.

عینک‌ها در حال حاضر در انواع شکل‌ها و اندازه‌های متنوعی موجود هستند که شامل نه تنها عینک‌های گرد قدیمی “تام کروز” هستند، بلکه همچنین شامل مجموعه‌ای از شکل‌های غیرمعمول و هندسی است که با انواع مختلفی از لباس‌هایی که شما انتخاب می‌کنید، بسیار شگفت‌انگیز و جذاب به نظر می‌رسند.

هنگام انتخاب یک عینک جدید یا عینک آفتابی، به این فکر کنید که کدام رنگ ها مکمل و استایل شما هستند. بهترین قانون کلی این است که عینک خود را با لباس خود مطابقت دهید تا از تضاد رنگ ها جلوگیری کنید. خوشبختانه، متداول‌ترین رنگ‌های فریم عینک سیاه، سفید، خاکستری و نقره‌ای است که تقریباً با همه چیز مطابقت دارند، بنابراین ممکن است نیازی نباشد که در مورد تطبیق عینک خود با بیشتر لباس‌ها خیلی عمیق فکر کنید. اما اگر چندین عینک دارید به خصوص در رنگ های تند ممکن است علاقه مند باشید که یاد بگیرید چگونه فریم های مختلف را با لباس یا رنگ چشم خود هماهنگ کنید.

در ادامه لیستی از نکات و ترفندهای تخصصی ما وجود دارد که به شما کمک می کند عینک خود را بدون زحمت با کمد لباس خود هماهنگ کنید. اجازه دهید کارشناسان ما در فروشگاه آرمانی ویژن شما را از طریق هنر ترکیب عینک و عینک آفتابی با لباس‌ها راهنمایی کنند تا استایل خود را ارتقاء داده و تأثیری ماندگار داشته باشید.

اصول ست کردن لباس با عینک؟

انتخاب یک جفت عینک مناسب که به درستی بر شکل صورت شما نشسته و تمرکز را به چشم‌هایتان جلب کند، می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشد.

برای کمک به تشخیص اینکه کدام عینک بهترین است، مجموعه ای ساده از مراحل در مورد ست کردن لباس با عینک را گردآوری کرده ایم. آن ها شامل شناسایی رنگ پوست، ارزیابی لباس و پالت رنگ ترجیحی کلی، استایل شخصی، مناسبت ها، تعداد جفت عینکی که ترجیح می دهید داشته باشید و اینکه آیا به عینک آفتابی نیاز دارید یا خیر، می شود. وقتی این مراحل را طی کردید، پیدا کردن یک فریم که به شما بهترین ظاهر و احساس را بدهد، نسبتاً ساده است.

۱- عینک خود را با فرم صورت هماهنگ کنید

گام اول در تطبیق عینک با لباس‌ها انتخاب فریم‌هایی است که به شکل صورت شما می‌پردازند. درک شکل صورت می تواند به انتخاب عینک‌های شما کمک کند و اطمینان حاصل کنید که عینک طبی یا آفتابی مکمل ویژگی های صورت شما هستند. در ادامه چند دستورالعمل کلی برای تطبیق عینک با فرم های معمول صورت آورده شده است:

 • صورت بیضی: شکل صورت بیضی معمولاً با اکثر سبک‌های عینک سازگار است. برای اینکه بهترین استایل را برای شکل صورت بیضی خود انتخاب کنید، بهتر است فریم‌هایی را انتخاب کنید که عریض‌تر از قسمت پهن صورت شما باشند. همچنین، استفاده از عینک‌های بزرگ که می توانند ویژگی های شما را تحت تأثیر قرار دهند، اجتناب کنید.
 • صورت مربعی: شکل صورت مربعی، که با یک خط فک قوی و پیشانی پهن توصیف می‌شود، می تواند از فریم های گرد یا بیضی شکل که ویژگی‌های زاویه‌دار صورت را گردتر نشان می دهند، استفاده کند. از فریم‌های مستطیلی و هندسی که ممکن است شکل مربعی را بیشتر نشان دهند، پرهیز کنید.
 • صورت گرد: اگر صورت شما گرد است استفاده از فریم‌های با زوایا و شکل‌های هندسی می‌تواند به تعریف و وضوح بیشتری به صورت شما کمک کند. همچنین، توصیه می‌شود که استفاده از فریم‌های گرد که ممکن است گردی صورت شما را نشان دهند، پرهیز کنید؛ زیرا این فریم‌ها ممکن است ویژگی گرد صورت شما را بیشتر به نمایش می گذارند و این احتمالاً موجب ایجاد تأثیری نامطلوب در ظاهر شما می شود. اگر شما جرو این دسته افراد هستید، میتوانید با مطالعه مقاله بهترین عینک برای صورت گرد، اطلاعات جامعی درباره عینک مناسب فرم صورت خود بدست آورید.
 • صورت قلبی شکل: استفاده از فریم‌های ضخیم می‌تواند به تعریف و وضوح بیشتری به این نوع صورت کمک کند. همچنین، توصیه می‌شود که از فریم‌های بیش از حد تزئین شده که ممکن است تناسبات صورت را نامتعادل کنند، پرهیز شود؛ زیرا این نوع فریم‌ها ممکن است با تناسبات طبیعی صورت قلبی در تضاد باشند و به نظر نامتعادل بیایند.

اگر با ویژگی های انواع فرم صورت ارائه شده در بالا بازهم قادر به پیدا کردن نوع فرم صورت خود نبودید می توانید با مطالعه مقاله راهنمای جامع انتخاب فریم عینک براساس فرم صورت به راحتی نوع فرم صورت خود را پیدا کنید در این مطلب ما به طور مفصل به انواع شکل صورت و عینک های مکمل آن اشاره کرده ایم.

۲- عینک خود را با رنگ پوست هماهنگ کنید

رنگ فریم مناسب در واقع می تواند تفاوت قابل توجهی در افزایش رنگ پوست شما و هماهنگی با رنگ های مختلف لباس ایجاد کند. با هماهنگ کردن رنگ عینک با رنگ پوست خود، نه تنها ویژگی های طبیعی خود را افزایش می دهید، بلکه یک مجموعه منسجم و شیک ایجاد می کنید.

از آنجایی که بینایی ما گاهی اوقات غیر قابل اعتماد است، یکی از راه های قطعی برای تشخیص رنگ پوست انجام آزمایش رگ است. در روز روشن به رگ های روی مچ دست خود نگاه کنید و رنگ آن ها را بررسی کنید. اگر بیشتر آن ها آبی و بنفش هستند، رنگ پوست شما احتمالا سرد خواهد بود. اگر آن ها سبز هستند، پس رنگ پوست گرمی دارید. در نهایت، اگر ترکیبی از هر دو باشد، احتمالاً در دسته خنثی هستید.

آگاهی از رنگ پوست شما در دراز مدت همه چیز را قابل کنترل تر می کند. به جای تلاش برای صدها عینک جهت یافتن عینک مناسب، می‌توانید مستقیماً به سراغ رنگ‌های مناسب بروید که کاملاً پوست شما را تکمیل می‌کنند.

اینجا یک راهنمای مختصر در مورد رنگ‌هایی است که می‌تواند با تن پوست منحصربه‌فرد شما هماهنگ شود وجود دارد:

عینک مناسب با رنگ پوست

 • بهترین عینک رنگی برای رنگ پوست گرم

اگر رنگ پوست گرمی دارید، در گروه کیم کارداشیان، جسیکا آلبا و بیانسه قرار دارید. رنگ های غنی مانند قرمز، کهربایی و طلایی به خوبی به شما می آید. انتخاب رنگ‌هایی که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند مانند کاپوچینو یا کرم می‌تواند با دیگر عناصر مد و استایل شما هماهنگ باشد.

 • عینک مناسب با رنگ پوست گرم

  بهترین عینک رنگی برای رنگ پوست خنثی

افرادی که پوستی با رنگی طبیعی و متعادل دارند، به طور عمومی از تمامی رنگ‌های موجود در چرخه رنگ لذت می‌برند. با اشاره به سلبریتی‌هایی مانند آنجلینا جولی و کری واشینگتن، که معمولاً قادرند هر رنگی را به خوبی بپوشند، انتخاب رنگ‌ها برای آن‌ها آسان است. برای افرادی با پوستی متعادل، استفاده از رنگ‌های ملایم و کم‌رنگ مانند صورتی کم رنگ و سبز یشمی به خوبی با پوست آن‌ها هماهنگ خواهد بود و زیبایی آن‌ها را بیشتر بیان می‌کند، زیرا این رنگ‌ها پوست را به طور زیبا و بدون اغماقی نمایان می‌کنند.

 • عینک مناسب رنگ پوست خنثی

  بهترین عینک رنگی برای رنگ پوست سرد

برای داشتن رنگ پوست سرد، شما در گروه نیکول کیدمن و لوپیتا نیونگو هستید. شما با آبی تیره، بنفش یا سبز از میان جمعیت متمایز خواهید شد. رنگ های روشن مانند قرمز یاقوتی و سفید نیز شما را شبیه خانواده سلطنتی می کند.

۳- رنگ های غالب در کمد لباس خود را ارزیابی کنید

ست کردن لباس با عینک
پس از شناخت تناژ رنگ پوست و استایل شخصی خود، بیاید به ست کردن لباس با عینک بپردازیم. کمد لباس خود را باز کنید و ببینید معمولاً چه می پوشید. آیا همیشه به دنبال لباس های با رنگ‌های جذاب و فوق‌العاده هستید، یا بیشتر علاقه‌مند به لباس‌های مدرن با رنگ‌های تیره و مشکی؟ انتخاب روزانه‌ شما در انتخاب رنگ لباس‌هایتان چیست و آیا به تم رنگی خاصی علاقه‌مندید یا به صورت تصادفی انتخاب می‌کنید؟

برای رسیدن به هماهنگی بین لباس و عینک خود، این استراتژی ها را دنبال کنید:

 • از رنگ‌های مجاور رنگ اصلی‌تان استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ اصلی‌تان زرد باشد، می‌توانید از رنگ‌های مجاور آن مانند سبز-زرد یا خردلی استفاده کنید. اگر شما به طور عمده لباس‌های یک رنگ را می پوشید، باید به دنبال فریم‌هایی با رنگ‌های مجاور بگردید که با لباس‌هایتان هماهنگ باشند.
 • رنگ های مکمل را انتخاب کنید. رنگ را دقیقاً مخالف رنگ اصلی کمد لباس خود پیدا کنید (مثلاً آبی رنگ مکمل نارنجی است).

به یاد داشته باشید که لوازم جانبی خود را نیز هماهنگ کنید. از چرخه رنگ برای جفت کردن رنگ های مکمل گوشواره، دستبند یا ساعت خود برای هماهنگی با عینک خود استفاده کنید. چرخه رنگ برای تطبیق فریم عینک شما با کمد لباس شما به خوبی کار می کند، همانطور که برای طراحی خانه انجام می شود. همچنین می‌توانید در مورد اینکه کدام فریم‌ها رنگ طبیعی چشم شما را برجسته می‌کنند، از چرخه رنگ کمک کنید.

وقتی پاسخ این سؤالات را بدانید، می توانید به سرعت نوع عینکی که می خواهید استفاده کنید را محدود کنید. به عنوان مثال، یک لباس با رنگ تیره مخصوص محیط آکادمیک می‌توانید از عینک‌های خط ابرویی ما استفاده کنید.

پیشنهاد عینک خط ابرویی 

 

از چرخه رنگ به عنوان مرجعی برای انتخاب رنگ‌ها در لباس‌ها و لوازم استفاده کنید. می‌توانید همه چیز را با یک رنگ مطابقت دهید که این امر باعث ایجاد استایل مونوکروماتیک می شود، یا از سایه‌های رنگ‌های مختلفی استفاده کنید که با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

استفاده از رنگ‌های تکمیلی می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری جذاب و برجسته داشته باشید. به عنوان مثال زرد و بنفش، یا قرمز و سبز. این دو رنگ در چرخه رنگ متقابل هستند که استفاده از آن ها با هم ترکیب شده، موجب تنوع و جذابیت بیشتری می‌شوند.

به عنوان مثال، تطبیق عینک‌های برندهای زیر با فریم قرمز با یک لباس رنگ مکمل آن می‌تواند باعث شود که شما در میان مردم بیشتر مورد توجه قرار بگیرید.

 

از طرف دیگر، ترکیب رنگ‌های مجاور به نظر هماهنگ می‌آید. مانند زرد-سبز و آبی-بنفش باعث می‌شود که شما هیچ وقت پشیمان نشوید و از این ترکیب زیبا لذت ببرید.

۴- کاربرد عینک

جایی که با عینک خود می روید یکی دیگر از عوامل ضروری است که باید در نظر بگیرید. خرید یک عینک فقط به رنگ و طرح نیست. بلکه کاربردی بودن آن را باید در نظر گرفت و مهم تر از آن این است که چگونه عینک می تواند در سبک زندگی شما قرار بگیرد. برای ست کردن لباس با عینک باید از خود بپرسید: معمولاً در طول روز کجا می روید؟ آیا اغلب در مناسبت های خاص شرکت می کنید؟ هر چیزی که انتخاب می‌کنید باید با ویژگی‌ها و نیازهای شما هماهنگ باشد.

اگر در خانه هستید یا در محیط آرام و راحت کار می کنید فریم های ساده و معمولی بدون زیاده‌روی و جزئیات بیشتر، مناسب و کارآمد هستند. پینشهاد ما برای فریم جذاب و دلپذیر مانند عینک های زیر برای لذت بردن از زمانی که در خانه می‌گذرانید، مناسب است.

در مقابل، اگر در دفترکار خود از عینک استفاده می کنید، عینکی را در نظر بگیرید که در عین حال راحت و محکم باشد. طرح‌های ظریف، مانند عینک های زیر، کاملاً با یونیفرم شرکت شما مطابقت دارند.

اگر بودجه لازم را برای خرید عینک دارید، چرا چندین جفت برای مناسبت های خاص نخرید؟ این کار باعث می شود که شما در کلکسیون خود عینک های مختلفی داشته باشید که هر کدام برای رویدادهای خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال، اگر به عروسی می روید، یک عینک کلاسیک می تواند استایل کت و شلوار شما را کامل می کند. 

مطالعه بیشتر: انتخاب عینک متناسب با شغل، شخصیت و سبک زندگی شما

۵- گزینه های چندگانه عینک

عینک و عینک آفتابی‌ های شما نباید به صورت تصادفی انتخاب شوند، بلکه باید قسمتی جدایی‌ناپذیر از لباس کلی شما باشند. در انتخاب عینک یا عینک آفتابی‌ها، سبک لباس خود را در نظر بگیرید:

 • لباس‌های غیررسمی: برای لباس‌های راحت و روزمره، فریم‌های پرکاربرد را در اشکال و رنگ‌های کلاسیک انتخاب کنید. ویفرر یا خلبانی می توانند سبکی جاودانه را به مجموعه لباس های غیررسمی اضافه کنند.
 • لباس رسمی: وقتی برای یک موقعیت خاص لباس می پوشید، فریم های مینیمال را در پوشش های فلزی ظریف یا الگوهای ظریف در نظر بگیرید. در مقاله ای با عنوان ترفندهای ست کردن عینک آفتابی با کت و شلوار، به نکات کلیدی و حرفه را برای آقایانی که عموما علاقه دارند عینک را لباس های رسمی ست کنند، پرداخته ایم.
 • بیانیه‌های جسورانه در مد: افرادی که در انتخاب لباس‌هایشان ماجراجویانه هستند، توصیه می‌ شود که در انتخاب عینک‌های خود نیز جسور باشند. فریم‌های عینک با شکل چشم گربه‌ای یا عینک‌هایی با الگوها و رنگ‌های منحصر به فرد می‌توانند به شما ظاهری جذاب و منحصر به فرد ببخشند.

انتخاب عینکی که با شخصیت و سبک زندگی شما هماهنگ باشد می‌تواند نشانگر یک ویژگی خاص یا تصمیمی در زندگی شما باشد که برای انجام تمام فعالیت‌ها و وظایف شما مهم است.

۶- عینک خود را با اکسسوری هماهنگ کنید

ست کردن عینک با اکسسوری های لباس
علاوه بر انتخاب فریم هایی که فرم صورت، رنگ پوست و سبک لباس شما را تکمیل می کنند، ضروری است که لوازم جانبی خود را نیز در نظر بگیرید. عینک خود را با جواهرات، کمربند، کیف یا کفش خود هماهنگ کنید تا ظاهری منسجم و شیک ایجاد کنید:

 • مواد همسان: اگر از زیورآلات فلزی استفاده می‌کنید، عینک‌هایی با فریم هایی از جنس متالیک با روکش مشابه اکسسوری در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر اغلب از گردنبند یا دستبند طلا استفاده می کنید، از عینک هایی با فریم یا دسته های طلایی رنگ استفاده کنید.
 • هماهنگی رنگ: عینک هایی با رنگ هایی انتخاب کنید که با متداول ترین لوازم جانبی شما مطابقت دارد. اگر شما اغلب کیف یا کفش‌های قرمز استفاده می‌کنید، در نظر بگیرید که جزئیات قرمز را به عینک‌های خود اضافه کنید. این کار باعث می‌شود که عینک‌های شما با لوازم جانبی شما همخوانی داشته باشند و ظاهر شما کامل و هماهنگ تر باشد.

۷- به دنبال مشاوره متخصص باشید

برای دستیابی به هماهنگی کامل بین عینک و لباس، از مشاوره متخصصان واجد شرایط در آرمانی ویژن دریغ نکنید. اپتومتریست ها می‌توانند توصیه‌های شخصی‌سازی شده را بر اساس شکل صورت، رنگ پوست و ترجیحات سبک شخصی شما ارائه دهند.

با رعایت این دستورالعمل‌های ضروری، به خوبی در هنر ست کردن لباس با عینک تسلط خواهید داشت. قدرت عینک خود را جدی بگیرید تا هر جا که می روید تأثیری ماندگار بگذارید.

۸- عینک آفتابی را فراموش نکنید.

عینک‌های آفتابی را به عنوان یک روش موثر برای بیان بهترین ویژگی‌های رنگ پوست و لباس‌هایتان انتخاب کنید. در انتخاب عینک‌های آفتابی خود، به جرات و خلاقیت رنگی نیز توجه کنید و از رنگ‌های جذاب و متنوع استفاده کنید.

هر چند وقت یک بار عینک خود را تعویض می کنید؟

بسیاری از ما در هر زمان فقط یک عینک داریم، بنابراین ممکن است کمتر به دنبال ترندها یا لباس های مشابه باشیم و بیشتر در مورد یافتن یک جفت امتحان شده که شما را بدون توجه به آنچه می پوشید، عالی به نظر برساند. اگر اینطور است، پرفروش‌ترین عینک‌های ما را بررسی کنید، جایی که می‌توانید مدل‌های همیشگی را که به دلایل خوبی محبوب بوده‌اند، بیابید. فرقی نمی‌کند یک Ray-Ban Clubmaster یا یک عینک لاکچری از Persol انتخاب کنید، می‌توانید یک رنگ غیرمعمول را در سبک کلاسیک انتخاب کنید تا به روشی ساده ظاهر خود را مطابق با آن بسازید.

و در آخر..

اکنون که بینشی در مورد هنر ست کردن لباس با عینک به دست آورده اید، وقت آن است که این نکات را عملی کنید و استایل خود را ارتقا دهید. در فروشگاه آرمانی ویژن طیف متنوعی از گزینه‌های عینک را ارائه می‌دهیم که تضمین می‌کند همیشه یک عینک طبی یا عینک آفتابی عالی برای تکمیل ظاهر خود داشته باشید. تیم متخصصان با تجربه ما آماده است تا به شما در یافتن عینک ایده آل برای بهبود فرم صورت، رنگ پوست و استایل کلی شما کمک کند.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  سبد خرید فروشگاه
  برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
  فروشگاه
  0 مورد سبد خرید