300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

مقالات

نکات خرید عدسی زایس: راهنمایی برای انتخاب درست

نکات خرید عدسی زایس

هنگام انتخاب فریم عینک براساس فرم صورت خودمان، اغلب فراموش می‌کنیم که انتخاب لنز مناسب نیز مهمتر یا حداقل همان‌قدر اهمیت دارد. با تغییر زمان، تولید عدسی های عینک نیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. آن ها دیگر مانند گذشته ضخیم و سنگین نیستند. روی پل بینی هم سنگینی نمی کنند. امروزه، بیماران می توانند از لنزهایی استفاده کنند که سبک وزن هستند و می توانند چندین عملکرد را ارائه دهند.

دید بهتر یعنی دید دقیق. این همان چیزی است برند زایس (ZEISS) برای بیش از ۱۶۰ سال به این مفهوم و ایده پایبند بوده است. ZEISS با حکاکی لیزری محتاطانه روی لنز، دقت و کیفیت فوق العاده را تضمین می کند. برای اطمینان از اینکه لنزهای جدید شما در همه شرایطی که در زندگی روزمره تان تجربه می‌کنید، قابل اعتماد باشند، ما برای شما برخی اطلاعات و نکات خرید عدسی زایس را آماده کرده‌ایم.

اگر سوالی درباره لنزهای خود دارید، اپتومتریست ما در آرمانی ویژن با مشاوره تخصصی به شما کمک خواهد کرد.

عدس های زایس چیست؟

عدس های زایس
قبل از اینکه به راهنما و نکات خرید عدسی زایس بپردازیم ابتدا مروری بر تاریخچه عدسی های زایس خواهیم داشت. ZEISS به دلیل لنزهای خود در سراسر جهان شناخته شده است. این شرکت در سال ۱۸۴۶ توسط کارل زایس تأسیس و به یک پیشرو در فناوری اپتیک تبدیل شد. این شرکت ۱۳ درصد از درآمد خود را در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند. بنابراین، می‌توانید مطمئن باشید که لنزهایی با سطح بالایی از توجه به جزئیات و تمرکز بر فناوری‌های جدید ایجاد می‌کنید.

لنزهای زایس چه خدمات و امکاناتی ارائه می‌دهند؟

خدمات و امکانات لنزهای زایس

وجود یک راه‌ حل یک ‌اندازه‌ برای همه، جهت اصلاح بینایی وجود ندارد. هر فرد نیازهای مختلفی در اصلاح بینایی دارد و راه‌حل‌ها باید به صورت شخصی‌سازی و با توجه به نیازهای ویژه هر فرد انتخاب شوند.به دلیل نیازهای بینایی متفاوت از فردی به فرد دیگر، لنزی که برای یک فرد عالی کار می کند ممکن است برای فرد بعدی ایده آل نباشد. ZEISS گزینه های عالی برای برآوردن نیازهای بینایی شما را ارائه می دهد.

۱- لنزهای تک دید

یکی از نکات خرید عدسی زایس که در هنگام انتخاب باید دقت کنید لنزهای تک دید هستند. به عبارتی دیگر ممکن است نیازی به اصلاح زیاد یا عیوب انکساری متعدد نداشته باشید. حتی اگر لنز تکی برای شما کافی باشد، همچنان به دنبال گزینه‌های بهتر و مناسب‌تر برای خود بگردید و قانع نشوید. لنزهای تک دید ZEISS وضوح دید شگفت انگیزی را با یک لنز تخت و نازک ارائه می دهند. بعلاوه، آن ها با پوشش هایی برای مزایای بیشتر در دسترس هستند.

۲- لنزهای BlueGuard

خستگی چشم دیجیتال امروزه برای بسیاری از مردم یک واقعیت ناراحت کننده است. زیرا بسیاری از ما زمان زیادی را صرف تماشای صفحه نمایش تلفن های همراه و مانیتور کامپیوتر می کنیم.

لنزهای BlueGuard برای کمک به کاهش خطر ابتلا به فشار چشم دیجیتال با فناوری مسدود کننده نور آبی ثبت شده خود طراحی شده اند. به جای پوشش لنز برای جلوگیری از امواج نور آبی، ZEISS فناوری مسدود کردن را مستقیماً در خود ماده لنز گنجانده است.

۳- لنزهای پیشرونده

از دیگر نکات خرید عدسی زایس لنزهای پیشرونده است. حتی اگر دید نزدیک عالی داشته اید و در تمام زندگی خود فقط با دید از راه دور مشکل دارید، به این معنی نیست که همیشه همینطور خواهید بود. پیرچشمی یک بیماری مرتبط با افزایش سن است که باعث تاری دید نزدیک می شود و بسیاری از افراد در دهه ۴۰ زندگی خود را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی این اتفاق می‌افتد، یک لنز پیشرونده ممکن است به جای داشتن چندین جفت عینک، منطقی‌تر باشد.

۴- لنزهای SmartLife

زندگی ما در دنیایی زنده و پر جنب و جوش می گذرد. ما در زندگی روزمره با مجموعه‌ای از فواصل دید مختلف مواجه می‌شویم. لنزهای SmartLife به گونه ای طراحی شده اند که میدان دید وسیعی را در تمام این فواصل از هر زاویه ای ارائه دهند تا دید واضحی را به شما ارائه دهند.

۵- لنزهای DriveSafe

از دیگر نکات خرید عدسی زایس برای راننده ها، لنزهای DriveSafe هستند. در حالت رانندگی، وقتی که با شرایط آب و هوایی متغیر، رانندگی در تاریکی شبانه، یا تغییر سریع تمرکز روبرو می‌شویم، چشمان ما بیشتر تلاش می‌کنند تا محیط را درک کرده و به موقعیت‌ها و شرایط مختلف واکنش نشان دهند. در این شرایط، چشمان ما بیشتر مشغول و فعال هستند و واکنش آن ها سریع‌تر است.

لنزهای DriveSafe به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون توجه به تغییر نور یا آب و هوا، دید واضحی را به شما ارائه می‌دهند و به کاهش سوزش این عوامل کمک می‌کنند. همچنین به کاهش تابش خیره کننده چراغ های دیگر خودروها در جاده کمک می کند. این به شما کمک می کند دید دقیقی از جاده، وسایل نقلیه روبروی خود و داشبورد داشته باشید و همچنین به شما کمک می کند اشیاء را به وضوح در آینه دید عقب ببینید.

۶- لنزهای اداری

کار در محیط اداری اغلب مستلزم صرف زمان زیادی کار بر روی کامپیوتر است و این معمولاً مستلزم تغییر دید شما از مانیتور به صفحه کلید است. در نهایت، این نوع تغییر فوکوس می تواند ناراحت کننده باشد و منجر به علائم فشار چشم مانند گردن درد و سفتی شانه شود. لنزهای ZEISS Officelenses برای ارائه دید بهینه در تمام فواصل زمانی که با رایانه کار می کنید ایجاد شده اند.

این لنزها مخصوص محیط اداری طراحی شده اند. آن ها به شما کمک می کنند تا دید واضح از اجسامی که نزدیک میدان دید شما هستند داشته باشید. به عنوان مثال می توان به حروف و اعداد کوچکی اشاره کرد که روی صفحه نمایش کامپیوتر شما قابل مشاهده است، لنزهای زایس تضمین می کنند که می توانید آن ها را بدون هیچ مشکلی مشاهده کنید. یکی از نکات خرید عدسی زایس به ویژه لنزهای اداری آن این است که آن ها به شما کمک می کنند تا وضعیت مناسبی داشته باشید و برای داشتن دید مناسب، مجبور نیستید به سمت صفحه خم شوید.

۷- لنز عینک آفتابی

برخی از بیماری های چشمی با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) مرتبط هستند، بنابراین محافظت از چشمان خود هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید مهم است. و اگر برای واضح دیدن به عینک طبی نیاز دارید، ممکن است به سادگی عینک خود را بردارید و عینک آفتابی بزنید. لنزهای عینک آفتابی نسخه‌ای ZEISS می‌توانند ۱۰۰% نور مضر UV را فیلتر کنند تا چشمان شما را ایمن نگه دارد. آن ها همچنین گزینه های پلاریزه برای مواقعی دارند که لنز پلاریزه مفید است.

۸- لنزهای EnergizeMe

چه کسی فکرش را می‌کرد که یک تولیدکننده لنز نسخه‌ لنزهایی را ارائه دهد که به طور خاص برای استفاده کنندگان از لنزهای تماسی طراحی شده است؟ لنزهای EnergizeMe دقیقا همین هستند.

یکی دیگر از نکات خرید عدسی زایس برای افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، در نظر گرفتن لنزهای EnergizeMe ZEISS است. این افراد پس از یک روز طولانی در حین استفاده از لنز چشم‌هایشان خسته و دچار خارش می شوند. لنزهای EnergizeMe به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انتقال استفاده از لنزهای تماسی به عینک و بالعکس، بدون ناراحتی و مشکل انجام شود.

لنزهای EnergizeMe همچنین دارای فناوری مسدود کننده نور آبی (بلوکنترل و بلوکات) و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند تا از سلامت چشمان شما محافظت کنند.

چه عواملی باعث می‌شوند یک لنز به عنوان یک لنز با کیفیت شناخته شود؟

قبل از انتخاب لنز برای عینک خود، این نکات خرید عدسی زایس را در نظر داشته باشید. یک لنز خوب باید از مواد خوب و بادوام ساخته شود: چهار نوع عدسی عینک وجود دارد. آن ها به شرح زیر هستند:

 • لنزهای شیشه ای
 • لنزهای پلاستیکی
 • لنزهای پلی کربنات
 • لنزهای پلاستیکی با شاخص بالا.

وقتی صحبت از دید به میان می آید، لنزهای شیشه ای بهترین انتخاب هستند. با این حال، آن ها را نمی توان بادوام در نظر گرفت، زیرا شیشه می تواند به راحتی بشکند. از این رو، گزینه های دوم مناسب ترند. چراکه سبک وزن و بادوام تر هستند. لنزهای پلی کربنات برای کودکان مناسب می باشند. آن ها تقریباً هیچ وزنی ندارند، بنابراین اگر به کودک شما توصیه شده است که برای مدت طولانی عینک بزند، این لنزها برای او دردسر ایجاد نخواهد کرد و بر خلاف عدسی های شیشه ای، شکننده نیستند.

داشتن فیلتر نور آبی اجباری است: هنگام فوکوس روی قسمت کاربردی آن، لنزی را در نظر بگیرید که نور آبی بسیار مضر را مسدود کند. نور آبی که اکثر صفحه نمایش های کامپیوتر و موبایل از خود ساطع می کنند، زمانی که چشمان ما ساعت های طولانی به صفحه نمایش خیره می شود، آسیب قابل توجهی به بینایی ما وارد می کند. نه تنها باعث خستگی چشم می شود، بلکه بعد از مدتی بینایی ما شروع به بدتر شدن می کند.

از این رو، در جامعه‌ای که استفاده از لپ‌تاپ یا رایانه برای مردم عادی است، فیلتر نور آبی ضروری است. بنابراین، قبل از سرمایه گذاری روی یک لنز، مطمئن شوید که این کیفیت را دارد.

چگونه باید لنز را انتخاب کنید؟

نکات خرید لنز زایس
در بالا به نکات خرید عدسی زایس اشاره کردیم. انتخاب لنز شما باید به سبک زندگی شما بستگی داشته باشد و اینکه عینک شما چه هدفی را دنبال می کند. در زیر چند موقعیت وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید.

۱. اگر از عینک خود به عنوان عینک روزانه استفاده می کنید:

اگر قصد دارید از عینک خود به طور منظم استفاده کنید، معیارهای ذکر شده در بالا را برای انتخاب لنز عینک در نظر داشته باشید. پس از اطمینان از راحت بودن آن ها برای چشم یعنی برای مدت طولانی تری قابل پوشیدن هستند، ویژگی های زیر را برای خرید لنزهای خود در نظر بگیرید.

 1. مطمئن شوید که لنز ضد خش است. لنزهای پلی کربنات به راحتی خراشیده می شوند، بنابراین هنگام انتخاب لنز، مارکی را انتخاب کنید که پوشش ضد خش ارائه دهد.
 2. ویژگی یک عینک فتوکرومیک را در نظر بگیرید. این لنزها وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند تیره می شوند و زمانی که در زیر نور خورشید نیستید، شفاف می شوند. آن ها در محافظت از چشم ها در برابر اشعه های UV خورشید عالی هستند و از دید شما محافظت می کنند.

۲. اگر برای فرزندتان عینک می‌خرید:

عینک کودکان
یک لنز باکیفیت مانند پلی کربنات یا تریوکس انتخاب کنید. آنها در مقایسه با لنزهای پلاستیکی معمولی کیفیت بهتری دارند اما به همان اندازه سبک و بادوام هستند. بیشتر لنزهای پلی کربنات و تریوکس دارای پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش نیز هستند. از این رو، برای محافظت از چشم در برابر اشعه ماوراء بنفش از سنین پایین بسیار عالی است.

۳. اگر در خارج از منزل کار می کنید یا فعالیت بدنی دارید:

باز هم، جنبه وزن سبک را در نظر داشته باشید. به غیر از ضد خش، می‌توانید ویژگی‌های اضافی را نیز انتخاب کنید، مانند لنز عینک ضد گرد و غبار که می‌تواند از لنز در برابر گرد و غبار محافظت کند و دید واضحی به شما بدهد. همچنین ضد لک (که می‌تواند از لنز در برابر اثر انگشت محافظت کند، بنابراین نیازی به تمیز کردن مکرر آن نیست) و ضد بخار (که می‌تواند بسیار مفید باشد، به خصوص اکنون که مجبوریم شبانه روز از ماسک استفاده کنیم).

۴. اگر در شب به طور منظم رانندگی می کنید:

اولین و مهمترین چیز این است که یک جفت لنز ضد تابش یا ضد انعکاس برای عینک خود تهیه کنید. پوشش ضد تابش به جلوگیری از ورود هر گونه منبع نور خارجی به شیشه کمک می کند. این لنزها در ایجاد دید واضح در شب و کمک به جلوگیری از تصادف در حین رانندگی موثر هستند.

مطالعه بیشتر: ۱۰۰ برند برتر تولید عینک در دنیا متعلق به این ۱۲ کمپانی هستند!

نکات خرید عدسی زایس چیست ؟

چرا باید لنز عینک زایس را انتخاب کنید در حالی که تعداد زیادی گزینه دارید؟ زیرا لنزهای زایس می توانند تمام نیازهای شما را برطرف کنند. با تنوع زیادی از انواع مختلف لنزهای موجود، لنزهای زایس دارای اهداف متعددی هستند و می توانند تقریباً تمام عملکردهای ذکر شده در بالا را انجام دهند.

علاوه بر این، زایس با در نظر گرفتن سبک زندگی مدرن، مجموعه SmartLife را ارائه کرده است که نیازهای مشتری مدرن را برآورده می کند. این اطمینان را به شما می دهد که همیشه دیدی آرام و شفاف داشته باشید.

زایس سه نوع لنز مختلف ارائه می دهد:

 1. لنزهای زایس SmartLife Single Vision – بهترین لنز برای افراد ۲۰ ساله، این لنز تک بینایی به طور خاص برای افرادی ساخته شده است که دائماً مجبورند به طور متوالی بین حالت آنلاین و آفلاین جابجا شوند. این ویژگی می تواند دید شفاف را در تمام فواصل به شما بدهد، چه روی چیزی دوردست تمرکز کنید یا روی صفحه نمایش تلفن همراهتان. لنز زایس SmartLife Single Vision، چه برای دانش‌آموزان، چه افرادی که در دفتر کار می‌کنند، یک انتخاب عالی است.
 2. یکی از نکات خرید عدسی زایس برای افراد ۳۰ ساله، لنزهای دیجیتال Zeiss SmartLife است. این افراد بدون توجه به اینکه آیا آن‌ها نیاز به عینک تجویزی دارند یا از هر نوع عینک دیگری استفاده می‌کنند یا نه؛ در این سن، فرد شروع به تجربه خستگی چشم زیادی از قرار گرفتن مداوم در معرض نور آبی می کند. این لنزهای عینک زایس پشتیبانی بیشتری برای دید نزدیک فراهم می کند و از خستگی چشم جلوگیری می کند.
 3. لنزهای زایس SmartLife Progressive – این لنزها برای افراد ۴۰ ساله مناسب هستند. این لنزها به ارائه دید واضح، شفاف و راحت از همه جهات کمک می کنند.

همه لنزهای زایس با جدیدترین فناوری ها، مانند فناوری FrameFit plus (عملکرد بهینه لنز در هر فریم مورد نظر شما)، فناوری FaceFit (کمک می‌کند لنز متناسب با آناتومی منحصر به فرد صورت شما باشد) و فناوری کنترل تطبیق این فناوری باعث می‌شود که چشمان شما به سرعت‌ و با راحتی بیشتری به لنزهای جدید عادت کنند.

به غیر از سه لنز ذکر شده، مجموعه لنزهای ویژه ای نیز وجود دارد که شخصی سازی شده است. مانند:

 • Zeiss PhotoFusion: با استفاده از این لنزهای زایس، دیگر نیازی به تغییر عینک طبی خود به عینک آفتابی ندارید. مزیت دیگر این است که برخلاف لنزهای فتوکرومیک قبلی، این لنز وقتی در داخل خانه هستید شفاف می شود. آن ها همچنین دارای آخرین فناوری Zeiss UVProtect هستند که محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کند.

زایس پوشش‌های انحصاری لنز را نیز ارائه می‌کند که می‌توانید صرف نظر از لنزی که برای خود می‌خرید، آن را انتخاب کنید. آنها به شرح زیر است:

 • Zeiss Duravision Platinum UV – فوق العاده بادوام است، محافظت در برابر خراش، به راحتی تمیز می شود، آنتی استاتیک و همچنین ضد انعکاس است.
 • Zeiss Duravision BlueProtect UV – تمام ویژگی های فوق را به همراه محافظت از نور آبی ارائه می دهد.
 • Zeiss Duravision Sun UV – دارای ویژگی‌های فوق می‌باشد به جز حفاظت از نور آبی.

لنزهای معتبر زایس با کیفیت بالا را از فروشگاه آرمانی ویژن بخرید

زایس استور آرمانی ویژن

زایس استور به عنوان یکی از فروشگاه های حضوری آرمانی ویژن انواع لنزها و عینک های برند زایس را همراه با گواهی نامه های اصالت کالا و معتبر عرضه می کند. لازم به ذکر است که زایس استور به عنوان تنها فروشگاه صنعت اپتیک کشور به شمار می رود که توانسته است نمایندگی رسمی این برند معتبر را بدست آورد. برای مشاهده گواهی نامه برند زایس و سایر گواهی نامه های ما از برندهای معتبر جهانی می توانید از صفحه اعتبارنامه های آرمانی ویژن دیدن فرمایید.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  سبد خرید فروشگاه
  برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
  فروشگاه
  0 مورد سبد خرید