300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

مقالات

عینک آفتابی مناسب دریا: نکات مهمی که باید قبل از خرید بدانید

عینک آفتابی مناسب دریا

یک عینک آفتابی شیک نه تنها ظاهر شما را زیباتر می کند، بلکه از شما در برابر هوای آفتابی و گرما محافظت خواهد کرد. این اکسسوری باید یکی از لوازم جانبی اساسی در زندگی روزمره شما باشد. بنابراین، اگر یکی را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که تمام ویژگی‌های مناسب برای محافظت از شما را دارند.

در ادامه لیست مختصری از مواردی که هنگام انتخاب عینک آفتابی مناسب دریا باید به آن توجه کنید آمده است:

 1. حفاظت کامل UV
 2. اندازه بزرگ عینک
 3. عینک آفتابی پلاریزه
 4. رنگ لنز مناسب
 5. عینک آفتابی شناور
 6. عینک آفتابی تاشو قابل حمل

از آنجایی که ما در مجموعه آرمانی ویژن عینک های با کیفیت و اورجینال را ارائه می دهیم، تمام عینک های آفتابی فروشگاه آرمانی ویژن تضمین شده است که بالاترین سطح محافظت را ارائه می دهند. همچنین مدل های متنوعی را برای استفاده مورد نظر شما به خصوص برای تعطیلات ساحلی، اسکی یا کوهستان ارائه داده ایم. از خرید عینک‌های آفتابی تقلبی با قیمت ارزان برای سلامتی و ظاهر خود اجتناب کنید و در عوض روی عینک‌های آفتابی برندهای بزرگ سرمایه‌گذاری کنید تا از کیفیت محافظت در برابر اثرات مخرب خورشید اطمینان حاصل کنید.

برای آشنایی بیشتر با اهمیت حفاظت از چشم در برابر اشعه های خورشید می توانید مقاله دیگر ما را با عنوان راهنمای جامع تأثیر UV و اهمیت حفاظت از چشم را مطالعه کنید.

نحوه انتخاب عینک آفتابی مناسب دریا

هنگام انتخاب عینک آفتابی برای ساحل، حفاظت از اشعه ماوراء بنفش را در اولویت قرار دهید تا از چشم ها در برابر آسیب اشعه های مضر محافظت شود. برای کاهش تابش خیره کننده آب و شن، لنزهای پلاریزه را انتخاب کنید. قاب های مقاومی را انتخاب کنید که در برابر خوردگی ناشی از آب شور و قرار گرفتن در معرض شن و ماسه مقاوم باشند. از تناسب راحت برای جلوگیری از لغزش در طول فعالیت های ساحلی اطمینان حاصل کنید.

۱. حفاظت کامل UV

عینک آفتابی مناسب دریا

خرید یک جفت عینک که از محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش برخوردار باشد، برای هیچ کس بد نیست. اگرچه برخی از بهترین عینک‌های آفتابی برای استفاده روزانه دارای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند، اما عینک هایی که برای ساحل در نظر گرفته شده‌اند باید اساسی باشند.

بیشترین اهمیت استفاده از عینک آفتابی محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش این است که پوست شما در هنگام راه رفتن در هنگام نور شدید آفتاب در معرض قرار می گیرد. اگر شما فردی هستید که مشکل بینایی دارید، باید به شما بگوییم که اشعه ماوراء بنفش باعث تخریب چشم می شود. حداقل آسیب اشعه ماوراء بنفش برای چشم عدم وضوح و دید ضعیف است. از این رو، عینک آفتابی محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش به شما این امکان را می دهد که از خود در برابر تمام موارد ذکر شده محافظت کنید.

با این حال، آیا تمام عینک های آفتابی پولاریزه محافظت مناسبی در برابر اشعه های مضر UV خورشید ارائه می دهند؟ اکثر مصرف کنندگان وجود برچسب در مورد درصد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش توجهی ندارند. بنابراین، وقتی یک جفت عینک آفتابی اسپرت را صرفاً برای مد می‌خرید، با ضرر بزرگی مواجه می‌شوید، زیرا این عینک‌ها فقط از نظر سبک، نه از نظر ماهیت، امتیاز کسب می‌کنند.

پیشنهاد ما این است هنگامی که به دنبال یک عینک آفتابی ساحلی خوب هستید، ضروری است که به دنبال عینکی باشید که به شما امکان می دهد بدون توجه به میزان نور خورشید از فعالیت های خارج از منزل لذت ببرید. استفاده از لنزهای شیشه ای آینه ای می تواند گامی عالی در محافظت از اشعه ماوراء بنفش باشد. لنزهای انعکاسی، پلاریزه و شیک هستند و به شما این امکان را می دهند که از یک روز کامل در زیر نور خورشید لذت ببرید. بنابراین، هنگام خرید عینک آفتابی مناسب دریا، همیشه باید پاسخ این دو سوال را پیدا کنید:

 1. آیا اینها هنگام گذراندن ساعات طولانی در خارج از منزل در زیر نور خورشید به طور موثر از چشمان من محافظت می کنند؟
 2. آیا رده لنز عینک آفتابی بالای دو است؟

۲. عینک بزرگ

عینک آفتابی مخصوص دریا

با پیشرفت مد، اکسسوری ها و عینک های آفتابی نیز پیشرفت می کنند. برای همه طرفداران عینک آفتابی معمولی یا کوچک، احتمالاً از خود می‌پرسند: عینک‌های آفتابی بزرگ با چشمان شما چه می‌کنند که عینک‌های کوچک‌تر این کار را نمی‌کنند؟

برای شروع، لنزهای بزرگ به شما این امکان را می دهند که تقریباً تمام قسمت چشمان خود را بپوشانید. اغلب اوقات، اهمیت محافظت از قسمت کناری چشم را فراموش می کنیم. عینک آفتابی با اندازه عدسی متوسط تا کوچکتر، حداکثر محافظت لازم را برای روزهای طولانی زیر نور خورشید، زمانی که در ساحل هستید، ارائه نمی دهد. اینجاست که یک عنصر شیک با عملی بودن مطابقت دارد.

افراد مشهور مانند جیجی حدید، جنیفر لوپز و مگان مارکل از عینک های آفتابی بزرگ استفاده می کنند. با توجه به تقاضای محبوب، برندهای معروف عینک مانند ری بن، انواع مختلفی از مدل های بزرگ را که کاربردی و مد روز هستند، تولید می کنند. اگر علاقه مند هستید تا با مدل ها و برندهای عینک محبوب سلبریتی های جهانی بیشتر آشنا شوید می توانید مقاله دیگر وب سایت ما را با عنوان همه آنچه باید درباره برند عینک بازیگران بدانید، را مطالعه کنید.

۳. عینک آفتابی پلاریزه

عینک آفتابی پلاریزه

پلاریزاسیون سطح منحصر به فردی از محافظت را ارائه می دهد. اما بسیاری از مردم این تصور اشتباه را دارند که لنزهای پلاریزه می توانند از اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند. حقیقت این است که پلاریزاسیون هیچ ارتباطی با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ندارد. پس تفاوت بین عینک آفتابی پلاریزه با غیر پلاریزه چیست؟

عینک آفتابی پلاریزه بازتاب نور و تابش نور خورشید را از سطح آب در دریاچه، دریا و ساحل کاهش می دهد. وقتی به چنین سطوح انعکاسی بدون عینک آفتابی پلاریزه نگاه می کنید، چشمان شما در برابر نوری که از آنجا به چشمان شما منعکس می شود آسیب پذیر است و می تواند منجر به دژنراسیون ماکولا شود. بنابراین، زمانی که در ساحل هستید یا ورزش‌های آبی دیگری را انجام می‌دهید، یک عینک پلاریزه، محافظت بسیار مورد نیاز و شفافیت بصری و راحتی فوق‌العاده را هنگام نگاه کردن به آب به شما می‌دهد.

۴. رنگ لنز مناسب

رنگ لنز مناسب

دقت در انتخاب رنگ لنز عینک آفتابی مناسب دریا چه ربطی به ساحل دارد؟ همه عینک ها دارای تنوع رنگ هستند. رده لنزهای دو و بالاتر از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند. هر چه رده بالاتر باشد، لنز تیره تر خواهد بود. با این حال، داشتن تیره ترین لنز به طور خودکار محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش را تضمین نمی کند. اگر مشکلات بینایی دارید، استفاده از عینک آفتابی ممکن است حرکت شما را بدتر کند یا مشکلات حرکتی شما را تشدید کند.

رنگ های مختلف جنبه های مختلفی از محافظت را ارائه می دهند. بنابراین، باید درک کنید که عینک خود را از چه جنبه ای برای محافظت از چشمان خود نیاز دارید. برای انجام فعالیت‌های خارج از منزل، نیاز به راه‌حل‌های خاص و مورد توجهی وجود دارد که باید در انتخاب عینک آفتابی مدنظر قرار گیرد.

 • لنزهای خاکستری: اگر می خواهید شدت نور آبی بدون محو شدن رنگ های طبیعی کاهش یابد، لنزهای خاکستری برای شما مناسب هستند. استفاده از این لنزها، اطمینان می‌دهد که شما همانند زمانی که عینک را ندارید، می‌توانید ببینید.
 • لنزهای زرد: برای مکان های کم نور، لنزهای زرد کیفیت نور را بالا می برند. اما برای پوشیدن های ساحلی توصیه نمی شود.
 • لنزهای سبز: این لنزها برای هر سفری به ساحل ایده آل هستند. آن ها به شما کمک می کنند تا فشار چشم را در شرایط نوری غیرعادی کاهش و کنتراست نور طبیعی را افزایش می دهند.
 • لنزهای قرمز یا صورتی: برای یک روز طولانی در ساحل، این دو رنگ معجزه می‌کنند، زیرا دید شما را واضح‌تر کرده و از چشمان شما در مواجهه با نور خورشید محافظت می کنند.

مطالعه بیشتر: راهنمای انتخاب بهترین رنگ عینک آفتابی

۵. عینک آفتابی شناور

عینک آفتابی شناور

شاید شگفت‌زده شوید که چگونه شناور بودن یک عینک می‌تواند به شما در ساحل کمک کند؟ باید اذعان کنیم که این نکته هم باید در لیست معیارهای شما قرار گیرد. وقتی کنار ساحل هستید، طبیعی است که وارد آب شوید و سرتان را در دریا فرو ببرید. اگر عینک آفتابی خود را از دست بدهید، باید زمان زیادی را صرف جستجو برای آن کنید. عینک‌هایی که دارای فریم چوبی یا پلاستیکی هستند، معمولاً روی آب شناور می مانند؛ بنابراین به راحتی در آب قابل پیدا شدنند.

۶. عینک آفتابی تاشو قابل حمل

چندین شرکت در حال ساخت عینک های ورزشی تاشو هستند. وقتی به ساحل می‌روید، معمولاً افراد از کیف‌های سبک‌تر یا کیف‌هایی که محتوای ضروری را برای راحتی خود حمل کنند، استفاده می‌کنند، نه کیف‌های سنگین و پر. عینک آفتابی اسپرت تاشو به شما این امکان را می دهد که آن را در هر جایی که می خواهید قرار دهید. می توانید به راحتی آن را باز کرده و در هر جایی که می خواهید نگهداری کنید، بدون اینکه نگران فضا باشید.

ویژگی‌های بارز عینک آفتابی مناسب دریا

 1. عدسی پلاریزه عینک آفتابی اختصاصی برای استفاده در سواحل، باعث بهبود وضوح دید می‌شود و در روزهای پرنور، کمک به کاهش خستگی چشم می‌کند؛ زیرا تماس مستقیم با نور سخت خورشید می‌تواند برای چشم تنش‌زا و خطرآفرین باشد.
 2. پوشش پلاریزه باعث اصلاح نور و کاهش تابش آن می‌شود، در نتیجه دید ایمنی در برابر تابش آفتاب فراهم می‌آید.
 3. در لنزهای پلاریزه، از یک ماده شیمیایی خاص برای فیلتر کردن نور استفاده می‌شود، که مولکول‌های این ماده شیمیایی طراحی شده‌اند تا جلوی عبور نور از آن ها را بگیرند. در عینک‌های آفتابی پلاریزه، فیلترها دهانه‌هایی ایجاد می‌کنند که فقط پرتوهای نوری که به صورت عمودی به چشم‌ها نزدیک می‌شوند، قادر به عبور از آن ها هستند. در واقع، این فیلترها نورهای رو به سمت زمین را کاهش می‌دهند و نورهایی که از سمت افقی به چشم‌ها می‌رسند را حذف می‌کنند، که این امر باعث کاهش درخشندگی و تاری کلی شده و در عین حال باعث بهبود کیفیت تصویر و کاهش تداخل نوری می‌شود.
 4. تصویری که از طریق عدسی پلاریزه مشاهده می‌شود، کمی تاریک‌تر از حالت معمول است، اما اشیاء واضح‌تر به نظر می‌آیند و جزئیات به راحتی قابل رؤیت هستند.
 5. با توجه به وجود این نوع عدسی در عینک‌ها و تصاویر واضحی که فراهم می‌آورد، ماهیگیران نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. بنابراین، اگر شما یک شغل دارید که شما را در برابر مستقیم نور خورشید قرار می‌دهد، مانند رانندگان، ماهیگیران، ملوانان و غیره، استفاده از عینک آفتابی با پوشش پلاریزه کنار دریا توصیه می‌شود.

آیا تماس عینک با آب نمک دریا باعث خرابی آن می‌شود؟

تماس با آب نمک می‌تواند به خرابی انواع عدسی‌ها و حتی شیشه‌های عینک منجر شود. اکثر پوشش‌های روی لنزها از فلزها ساخته شده‌اند، بنابراین لنزها در برابر تماس با آب نمک بسیار حساس هستند و ممکن است دچار آسیب و خرابی شوند. یون‌های موجود در آب نمک می‌توانند فرایند تجزیه بسیاری از فلزات، پوشش‌ها و لاک‌ها را تسریع کنند.

بنابراین، پس از استفاده از عینک در نزدیکی دریا یا در داخل آب، ضروری است که آن را شسته و خشک کنید. همچنین، توجه داشته باشید که اگر عینک آفتابی مناسب دریا را در معرض روغن و شن قرار دهید، ممکن است به آن آسیب جدی وارد شود.

روش مراقبت از عینک‌های آفتابی مخصوص کنار دریا

همواره نگهداری و مراقبت از عینک آفتابی موضوعی است که برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند، مهم می‌باشد. بعضی از افراد، با تلاشی فراوان که به آن می‌پردازند، پس از گذشت مدت کوتاهی، متوجه شکل‌گیری خط و خش بر روی لنز عینک خود می‌شوند و این امر باعث ناراحتی آنها می‌شود. به همین دلیل، آشنایی با روش‌های نگهداری و شستشوی عینک‌های آفتابی بسیار اهمیت دارد.

مراقبت صحیح از عینک، به افزایش دوام عینک آفتابی مخصوص کنار دریا منتهی می‌شود. همچنین، عینک‌هایی که لنزهای آن ها از جنس شیشه هستند، در مقایسه با لنزهای پلی‌کربنی، عمر بیشتری دارند. این نوع عینک‌ها از دوام بالاتری برخوردار هستند، اما این بدان معنا نیست که نیازی به مراقبت ندارند و می‌توانید به هر روشی که تمایل دارید، آن‌ها را تمیز کنید.

در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است، بهتر است روزانه عینک خود را تمیز کنید. همچنین، با توجه به اینکه در معرض آفتاب و تعرق در کنار ساحل قرار می‌گیرید، مهم است که هنگام پاک کردن عینک از پارچه مخصوص استفاده کنید. برای این منظور، در هنگام تمیز کردن، موارد زیر را نیز رعایت کنید:

 • استفاده از آب ولرم بهترین روش برای شستشوی عینک آفتابی مناسب دریا است.
 • برای تمیز کردن لنز با بهترین نتیجه، بهتر است از مایع مخصوص با PH پایین استفاده کنید.
 • از دستمال آشپزخانه برای مالیدن عینک پرهیز کنید.
 • برای خشک کردن لنز، از پارچه‌های مخصوص ویژه تمیز کردن عینک استفاده کنید.

علاوه بر این روش‌ها، امروزه دستگاه‌هایی به بازار عرضه شده‌اند که برای شستشوی عینک مناسب می باشند. با تهیه این دستگاه‌ها می‌توانید بدون هیچ خط و خشی عینک‌های خود را تمیز کنید.

راه های نگهداری از عینک آفتابی مناسب دریا

 1. وقتی عینک آفتابی خود را در جیب، کیف یا کشوی میز قرار می‌دهید، خطر خراش زدنش بسیار بالاست، بنابراین بهتر است از کیف مخصوص خود استفاده کنید.
 2. عناصری مانند کلید، خودکار یا جنس پارچه داخلی کیف نیز ممکن است منجر به بروز خط و خش بر روی عینک آفتابی شوند.
 3. حتماً درون جعبه عینک از جنس میکروفیبر باشد یا دستمالی از این جنس را درون جعبه قرار دهید.
 4. چربی مو بر روی لنز عینک آفتابی صدمه می‌زند، بنابراین عینک را روی موهای خود قرار ندهید. زیرا این اقدام می‌تواند طول عمر عینک را کاهش دهد.
 5. از قرار دادن عینک در کنار موادی مانند خمیر دندان، الکل و مواد اسیدی پرهیز کنید.
 6. در هنگام خرید عینک، اطمینان حاصل کنید که عینک آفتابی انسداد کاملی در برابر اشعه‌های ماوراء بنفش دارد.
 7. هر عینک آفتابی برای هر کس مناسب نیست؛ بنابراین در هنگام خرید، علاوه بر در نظر گرفتن قیمت، نوع عدسی عینک آفتابی مناسب دریا را هم در نظر داشته باشید.
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  سبد خرید فروشگاه
  برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
  فروشگاه
  0 مورد سبد خرید