300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

300 هزار تومان تخفیف اولین خرید عینک " کد تخفیف: First " تمام عینک‌های سایت موجود و قیمت‌ها به روز می‌باشند.

مقالات

راهنمای خرید عینک دید در شب یا نایت ویژن: نکات مهم قبل از خرید

عینک دید در شب

اگر در هنگام رانندگی پس از تاریکی هوا دچار خستگی یا آبریزش چشم شده اید، عینک دید در شب یا نایت ویژن می تواند راه حل ساده ای برای استراحت چشمان شما و ایمن ماندن در جاده باشد.

در ادامه برای دریافت دیدگاه‌های دکتر چشم پزشک، اپتومتریست، عینک‌ سازان و مدیر ارشد آرمانی ویژن به خواندن ادامه دهید. پیشنهاد می کنیم تا پایان، مقاله را مطالعه کنید، چرا که به برخی از این مسائل می پردازیم که به چه علت رانندگی در شرایط کم نور می تواند دیدن را دشوار کند و توضیح دهیم که چگونه عینک رانندگی در شب می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

همچنین به نکات و ترفندهایی برای بهبود دید در شب هنگام رانندگی و نحوه خرید عینک دید در شب به صورت آنلاین را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

عینک دید در شب یا نایت ویژن چیست؟

عینک دید در شب یا نایت ویژن

عینک دید در شب معمولاً دارای لنزهای زرد یا کهربایی بدون نسخه هستند و می توان آنها را بدون نسخه خریداری کرد. لنزهای زرد رنگ برای رانندگی در شب به فیلتر کردن نور آبی کمک می کنند، نوری که به احتمال زیاد در هنگام ورود به چشم باعث ایجاد تابش خیره کننده می شود.

عینک‌ دید در شب، مشکلات خاصی مانند آستیگماتیسم را که نیاز به عینک‌های تجویزی دارند، برطرف نمی‌کنند. این موضوع مهم است، زیرا بیشتر مشکلات رانندگی در شب به دلیل آستیگماتیسم ایجاد می‌شوند که نیاز به نسخه دارد.

اگر عینک طبی دارید و در دید شب مشکل دارید، عینک دید در شب بدون نسخه کمک چندانی نخواهد کرد. در عوض، ما لنزهای پوشش دار ضد انعکاس را توصیه می کنیم که می توانند روی عینک های طبی شما اعمال شوند. لنزهای ضد انعکاس به طور قابل توجهی درخشش و ناراحتی در شب را کاهش می دهند و در عین حال به چشمان شما اجازه می دهند طیف کامل نور را جذب کنند.

برخی از عینک‌های رانندگی در شب اغلب دارای یک پوشش ضد انعکاس و لنزهای تجویزی شفاف هستند که به بهبود وضوح و کاهش تابش خیره کننده حواس‌پرتی که مانع دید شما می‌شود، کمک می‌کند. این عینک فقط در صورت نیاز به اصلاح دید برای رانندگی در شب مفید است.

شیشه های پوشش دار ضد انعکاس چیست؟

عینک‌های دارای پوشش ضد انعکاس (AR) در کنار لنزهای تجویزی شما کار می‌کنند تا به طور ایمن و مؤثر انعکاس نور را کاهش دهند و دید شما را در ساعات تاریک بهبود بخشند. عینک‌های دارای پوشش AR اجازه می‌دهند که نور بیشتری از لنزها عبور کند، در حالی که حواس‌پرتی ناشی از هاله‌ها و بازتاب‌های ناخواسته را به حداقل می‌رسانند.

اگر دچار آستیگماتیسم هستید یا به سادگی از رانندگی بعد از غروب خورشید واهمه دارید، لنزهای ضد انعکاس (AR) می‌توانند دید واضح‌تر، فشار کمتر بر چشم‌ها و تجربه رانندگی ایمن‌تر و راحت‌تری برای شما به ارمغان بیاورند.

تفاوت عینک دید در شب و عینک پوشش ضد انعکاس

تفاوت عینک دید در شب و عینک پوشش ضد انعکاس

وقتی صحبت از بهبود دید در شب می شود، هم عینک دید در شب و هم عینک هایی با پوشش ضد انعکاس ویژگی های منحصر به فردی را ارائه می دهند. عینک های رانندگی در شب معمولاً عینک های بدون نسخه با لنزهای زرد یا کهربایی هستند که برای فیلتر کردن نور آبی و کاهش تابش خیره کننده طراحی شده اند.

از سوی دیگر، پوشش ضد انعکاس، که اغلب بر روی عینک های طبی اعمال می شود، به طور قابل توجهی تابش خیره کننده را کاهش می دهد و با اجازه دادن به نور بیشتر برای انتقال از طریق لنزها، دید را افزایش می دهد.

برای درک بهتر تفاوت ها، آن ها در جدول زیر مقایسه کرده ایم:

ویژگیعینک رانندگی در شبعینک با پوشش ضد انعکاس
کاهش تابش خیره کنندهبه کاهش نور آبی که می تواند باعث خیرگی شود کمک می کندبا اجازه دادن به انتقال بیشتر نور، به طور قابل توجهی تابش خیره کننده را کاهش می دهد
تقویت بیناییباعث مسدود شدن نور می‌شود، ممکن است باعث کاهش دید شود.بینایی را در شرایط کم نور و در شب تقویت می کند
نسخهمعمولاً بدون نیاز به نسخه استبه طور معمول برای لنزهای تجویزی استفاده می شود
کمک به بیماری های چشمبرای افراد مبتلا به آستیگماتیسم مفید است
اثربخشینتایج متنوع؛ گاهی اوقات می تواند دید در شب را مختل کندبه طور مداوم دید در شب را با کاهش تابش خیره کننده و افزایش وضوح بهبود می بخشد

عینک‌ دید در شب چگونه عمل می‌کنند؟

لنزهای رانندگی در شب نه تنها میزان تابش خیره کننده را کاهش می دهند، بلکه به رانندگان کمک می کنند در محیط های تاریک واضح تر ببینند. لنزهای رانندگی در شب که به درستی فرموله شده اند به ایجاد کنتراست کمک می کنند و دیدن شی را واضح تر می کند. این نوع لنز همچنین به بهبود کنتراست در محیط‌های کم نور روز کمک می‌کند و رانندگی در شرایط مه‌آلود را راحت‌تر می‌سازد.

عینک‌های نایت ویژن برای محافظت از چشم‌ها در برابر نور آبی ارسالی توسط خودروهایی که در ترافیک در مقابل شما هستند طراحی شده‌ است. کاهش سطح نور آبی HEV بسیار مهم است. نور آبی دارای انرژی زیادی است و کوتاه‌ترین طول موج را در کل طیف نور داراست. این بدان معناست که نور آبی معمولاً هنگامی که به چشم انسان می رسد باعث تحریک چشم می شود. طیف نور آبی بین ۴۰۰ تا ۵۲۰ نانومتر است. طول موج های پایین تر (۴۰۰-۴۲۰ نانومتر) بیشترین نفوذ را دارند و بیشترین میزان تحریک را ایجاد می کنند.

در واقع، لنزهای موجود در عینک‌های مناسب برای رانندگی شب از فرمولاسیون رنگی استفاده می‌کنند که طراحی شده است تا نور آبی HEV (غالباً این رنگ دارای یک زردی است) را فیلتر کند، اما در عین حال مقدار کافی از نور آبی در موج‌های بالاتر را انتقال دهد تا تعریف دقیق رنگ را برای شناسایی سیگنال‌ها به‌خوبی انجام دهد.

مطالعه بیشتر: راهنمای خرید عدسی و عینک بلوکنترل و بلوکات | کاربردها، تفاوت و برندهای برتر

چگونه بفهمیم که آیا به عینک رانندگی در شب نیاز دارید؟

دلایل نیاز به عینک نایت ویژن

تعیین اینکه آیا به عینک دید در شب و/یا پوشش ضد انعکاس نیاز دارید یا خیر، با شناخت علائم یا تغییرات خاصی در بینایی شما شروع می شود. مهم است که هنگام رانندگی در شب به راحتی و وضوح دید خود توجه کنید.

در اینجا چند نشانه وجود دارد که ممکن است نشان می دهد که می‌توانید از عینک‌ دید در شب استفاده کنید:

 • حساسیت به نور: اگر چراغ‌های جلو، چراغ‌های راهنمایی یا چراغ‌های خیابان، تابش خیره کننده یا هاله‌ای قوی ایجاد می‌کنند که دید شما را مختل می‌کند، ممکن است به عینکی نیاز داشته باشید که با این اثر مقابله کند.
 • مشکل در تنظیم نور: زمان زیادی طول می کشد تا چشمان شما هنگام حرکت از شرایط روشن به نور کم یا برعکس، تنظیم شوند.
 • تصادفات: اگر تصادفات به دلیل دید ضعیف در شب داشته اید، بسیار مهم است که در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنید.
 • توصیه چشم پزشک: چشم پزشک شما می تواند قطعی ترین پاسخ را ارائه دهد. اگر آنها به شما توصیه می کنند که به عینک دید در شب یا پوشش ضد انعکاس نیاز دارید، عاقلانه است که این توصیه را جدی بگیرید.

اگر با هر یک از این مشکلات مواجه هستید، در برنامه ریزی برای معاینه چشم تردید نکنید. آرمانی ویژن اینجاست تا به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای سلامت و ایمنی چشم خود در جاده بگیرید.

عواملی که می توانند روی دید در شب شما تأثیر بگذارند

در اینجا نگاهی اجمالی به چند عاملی که ممکن است بر دید در شب شما تأثیر بگذارد آورده شده است:

 1. آستیگماتیسم: یک بیماری شایع که در آن قرنیه شکل نامنظم دارد و باعث تاری دید می شود که ممکن است هنگام رانندگی در شب یا در شرایط کم نور بدتر شود.
 2. رتینوپاتی دیابتی: قند خون بالا می تواند به اعصاب و رگ های خونی در شبکیه آسیب برساند، که ممکن است منجر به مشکل در تنظیم بینایی در تنظیمات مختلف نور و دید ضعیف در شب شود.
 3. کمبود ویتامین A: کمبود رتینول (ویتامین A) در رژیم غذایی شما می تواند در توانایی شبکیه چشم برای پردازش دقیق تصاویر اختلال ایجاد کند و به طور بالقوه منجر به مشکلات دید در شب شود.
 4. عوارض پس از لیزیک: برخی افراد ممکن است پس از انجام عمل لیزیک با مشکلاتی مانند هاله های خیره کننده اطراف اشیا یا افزایش حساسیت به نور مواجه شوند که هر دوی این موارد می تواند دید در شب را مختل کند.
 5. رتینیت پیگمانتوزا: این یک اختلال ژنتیکی است که به شبکیه آسیب می رساند و می تواند باعث کاهش بینایی شود. یکی از علائم اولیه این مشکل در دید در شب است.
 6. شب‌کوری: به معنی ناتوانی یا مشکل در دیدن در شرایط نور کم یا تاریکی است. افرادی که شب‌کور هستند، ممکن است در هنگام تغییرات شدت نور یا در شب با مشکلات بینایی مواجه شوند و نتوانند به راحتی محیط اطراف خود را ببینند. این مشکل می‌تواند ناشی از مسائل مختلفی مانند نقص در سلول‌های شبکیه باشد.
 7. زمان بیش از حد صفحه نمایش: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض صفحه نمایش دستگاه می تواند باعث تابش خیره کننده یا انعکاس شود و به طور بالقوه چشمان شما را تحت فشار و در نتیجه دید در شب شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 8. آب مروارید: این بیماری باعث کدر شدن عدسی و در نتیجه تاری دید می شود. آب مروارید همچنین باعث می شود که نور ناشی از ترافیک یا چراغ های جلو بر میدان دید شما غالب شود و به صورت هاله یا خیره کننده ظاهر شود. خوشبختانه، رانندگی در شب بعد از جراحی آب مروارید می تواند بهبود یابد زیرا لنز کدر با یک لنز شفاف و مصنوعی جایگزین می شود.

ما در مقاله ای جداگانه درباره انواع بیماری های چشم و نحوه جراحی های آن ها به طور مفصل شرح داده ایم. شما با مطالعه آن می توانید دریابید که چرا ممکن است نیاز به انجام یکی از این روش های جراحی داشته باشید.

نکات مهم برای افزایش دید رانندگی در شب

نکات مهم برای افزایش دید رانندگی در شب

به غیر از استفاده از لنزهای های روکش دار ضد انعکاس، چندین مرحله دیگر وجود دارد که می توانید برای بهبود دید خود در هنگام رانندگی در شب انجام دهید. در ادامه چند نکته کاربردی برای کمک به تجربه رانندگی در شب آورده شده است:

 • به طور مرتب عینک خود را تمیز کنید: همیشه قبل از رانندگی از تمیز بودن عینک خود اطمینان حاصل کنید. لکه ها، خاک و اثر انگشت می توانند درخشش بیشتری ایجاد کنند و دید شما را مخدوش کنند.
 • شیشه جلوی خود را حفظ کنید: از تمیز بودن شیشه جلوی خودرو چه در داخل و چه در خارج اطمینان حاصل کنید. شیشه جلوی کثیف می‌تواند نور را پراکنده کرده و دید واضح در شب را دشوار سازد.
 • نورهای داخلی کم نور: نور بیش از حد داشبورد یا چراغ های بالای سر شما می تواند دید رو به جلو شما را مختل کند. برای جلوگیری از انعکاس و پراکندگی نور در داخل خودرو، آن ها را کم نور نگه دارید.
 • هوشیار باشید و استراحت کنید: خستگی و خواب‌آلودگی می‌تواند زمان واکنش و توانایی تمرکز شما را به‌ویژه در شب کاهش دهد. برای هشیار ماندن، برای وقفه در رانندگی های طولانی برنامه ریزی کنید.
 • معاینه منظم چشم: معاینه منظم چشم می تواند به تشخیص زودهنگام مشکلات بینایی کمک کند. اگر در شب مشکل بینایی دارید، ممکن است نشانه یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به توجه دارد.
 • رانندگی تدافعی را تمرین کنید: خطرات احتمالی را پیش بینی کنید و فاصله ایمن را از خودروی پیش روی خود حفظ کنید. هرچه فاصله بیشتری داشته باشید، زمان بیشتری برای واکنش به هر موقعیتی خواهید داشت.

به یاد داشته باشید، اینها اقداماتی برای تکمیل عینک دید در شب یا لنزهای ضد انعکاس شما هستند نه اینکه آن ها را جایگزین کنید. آنها با هم می توانند ایمنی و اعتماد به نفس شما را هنگام رانندگی در شب افزایش دهند.

انتخاب عینک دید در شب

ما در آرمانی ویژن می خواهیم بهترین دید ممکن را در روز یا شب داشته باشید. اگر نگران تأثیر آستیگماتیسم یا سایر عوامل بر رانندگی در شب خود هستید، اپتومتریست ما می تواند به شما کمک کند نسخه خود را به روز کنید و عینک هایی با پوشش AR برای رانندگی در شب دریافت کنید.

عینک های تجویزی ما برای رانندگی در شب از لنزهای دارای پوشش ضد انعکاس برای کمک به کاهش تابش خیره کننده ناشی از نورهای روشن بیرون استفاده می کنند. عینک های طبی با ضد انعکاس می توانند:

 • کاهش تابش نور
 • محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • مقاوم در برابر خش باشد

فرقی نمی‌کند فریم‌های بزرگ یا عینک‌های گربه‌ای را ترجیح دهید، سبک مورد علاقه‌تان را با مجموعه گسترده برندهای ما، مانند Ray-Ban، Oakley و غیره بیابید.

سوالات متداول عینک دید در شب

۱- چه عینکی به رانندگی در شب کمک می کند؟

عینک های ضد انعکاس برای رانندگی در شب موثرترین هستند. پوشش روی این لنزها تابش خیره کننده و بازتاب را به حداقل می رساند و کنتراست و وضوح کلی بینایی را در شرایط نور کم افزایش می دهد.

۲- عینک دید در شب چگونه کار می کند؟

عینک دید در شب، به ویژه آنهایی که دارای پوشش ضد انعکاس هستند، با کاهش تابش خیره کننده و انعکاس نورهای با شدت بالا عمل می کنند. این امر کنتراست را افزایش می دهد و دید را در شرایط کم نور بهبود می بخشد.

۳- چگونه برای رانندگی در شب عینک بگیریم؟

این کار به سادگی انجام پذیر است شما می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از وب سایت آرمانی ویژن بازدید کنید. کارشناسان ما شما را در معاینه چشم راهنمایی می کنند و به شما کمک می کنند تا لنزهای ضد انعکاس مناسب را برای نیازهای رانندگی در شب خود انتخاب کنید. پس از مشاوره می توانید برای مشاهده فریم انتخابی بر روی صورت از ابزار تست عینک آنلاین (Try on) استفاده کنید.

۴- آیا لنزهای زرد برای رانندگی در شب خوب هستند؟

در حالی که لنزهای زرد اغلب برای رانندگی در شب به بازار عرضه می شوند، ممکن است بهترین گزینه نباشند. برخی از مطالعات نشان می دهد که آنها می توانند دید را با جلوگیری از ورود نور به چشم کاهش دهند. در عوض، لنزهایی با پوشش ضد انعکاس توصیه می شود.

۵- چرا با رانندگی در شب مشکل دارم؟

عوامل متعددی می تواند در مشکلات رانندگی در شب نقش داشته باشد، از جمله سن، شرایط پزشکی خاص، و تابش خیره کننده چراغ های جلوی خودروهای روبرو. اگر مشکل دارید، بهتر است برای یک معاینه چشم برنامه ریزی کرده تا هرگونه بیماری زمینه ای را ردیابی کنید.

۶- هر چند وقت یک بار باید نسخه عینک رانندگی در شب خود را به روز کنم؟

به روز رسانی نسخه شما به سلامت چشم فردی شما بستگی دارد. به طور کلی، بهتر است هر یک تا دو سال یک بار معاینه چشم انجام دهید، یا اگر متوجه تغییراتی در بینایی خود شدید، زودتر به چشم پزشک مراجعه کنید.

۷- آیا می توان به هر شیشه ای روکش ضد انعکاس اضافه کرد؟

ما در فروشگاه آرمانی ویژن می توانیم یک پوشش ضد انعکاس را به اکثر عینک های طبی اضافه کنیم. این فرآیند شامل اعمال چندین لایه اکسید فلزی بر روی لنزها است که به کاهش تابش خیره کننده و به حداکثر رساندن میزان نوری که به چشمان شما عبور می کند کمک می کند.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  سبد خرید فروشگاه
  برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
  فروشگاه
  0 مورد سبد خرید